RUSZYŁA REJESTRACJA NA FORUM REGIONALNE TU JEST KINO!

21 listopada w Miejskim Centrum Kultury w Bełchatowie odbędzie się Forum Regionalne „TU JEST KINO!”, które stanowi oficjalne otwarcie projektu pn. „TU JEST KINO!” – promocja sektora audiowizualnego i kultury filmowej w województwie łódzkim. Rejestracja zgłoszeń udziału w tym wydarzeniu trwać będzie od 16 października do 7 listopada br.
 
Forum jest skierowane do kiniarzy, animatorów kultury z regionu oraz wszystkich tych, którzy są zainteresowani rozwojem lokalnych kin. Udział w Forum jest bezpłatny, dodatkowo organizatorzy zapewniają nocleg w Hotelu Sport w Bełchatowie. Liczba miejsc jest jednak ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
  
Jednodniowe Forum w całości zostanie poświęcone tematyce tworzenia archiwów społecznych, badania historii lokalnej m.in. w kontekście rozwoju kin i filmowego życia regionu. Organizatorem Forum jest Województwo Łódzkie (realizator projektu) współorganizatorem - Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie, a partnerem - Fundacja Ośrodek Karta z Warszawy. Spotkanie otworzy prezentacja łódzkich badaczy kultury filmowej i animatorów: dr Ewy Ciszewskiej (Uniwersytet Łódzki) i Łukasza Biskupskiego (Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Warszawie).
 
Termin i miejsce Forum nie jest przypadkowe – 21 listopada w Miejskim Centrum Kultury w Bełchatowie rozpoczyna się także VIII edycja festiwalu „Nakręceni”, który potrwa cały weekend. W programie: warsztaty, pokazy konkursowe, projekcje filmów i spotkania z twórcami.
 
Patronat nad  projektem sprawują Marszałek Województwa Łódzkiego, Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz Filmoteka Narodowa i Sieć Kin Studyjnych i Lokalnych. Do partnerów strategicznych dołączyło też Muzeum Kinematografii w Łodzi. Patronat medialny sprawują: TVP Łódź, Radio Łódź i Dziennik Łódzki, magazyn Kalejdoskop, portale: Regionkultury.pl i Kalejdoskop Kulturalny Reymont.
 
Program wydarzenia dostępny jest tutaj: Program Forum Regionalnego „TU JEST KINO!”
 
Kontakt do kierownika projektu:
Barbara Fronczkowska
p.o. Naczelnika
Wydział ds. Monitorowania Instytucji Kultury
Departament Kultury i Edukacji
Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego
al. Piłsudskiego 8 / 90-051 Łódź
tel. +48 42 291 97 18 / fax + 48 42 291 98 22
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Projekt „TU JEST KINO!” – promocja sektora audiowizualnego i kultury filmowej w województwie łódzkim współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu samorządu województwa łódzkiego.