logo

Menu

OGŁOSZENIE SEKRETARZA WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO W SPRAWIE OBSŁUGI INTERESANTÓW

TERMIN SKŁADANIA SPRAWOZDAŃ BDO DO DNIA 31 PAŹDZIERNIKA 2020 R.!

Zarejestruj się na Regionalny Kongres Edukacji Kulturalnej! Wyróżniony

Rozpoczęła się rejestracja na Regionalny Kongres Edukacji Kulturalnej. Kongres, którego organizatorem jest Województwo Łódzkie, odbędzie się w Łodzi w dn. 13-14 września br. Wydarzenia będą odbywać się w siedzibach parterów konferencji: w Filharmonii Łódzkiej, Muzeum Sztuki w Łodzi, Fabryce Sztuki w Łodzi i Państwowej Wyższej Szkole Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Patronami wydarzenia są m.in.Minister Edukacji Narodowej oraz Łódzki Kurator Oświaty, a także Narodowe Centrum Kultury. Partnerem wydarzenia jest także Miasto Łódź.

Udział w Kongresie jest bezpłatny. Wymagana jest rejestracja poprzez stronę internetową: https://kongresedukacji.lodzkie.pl/rejestracja/

Kongres jest próbą zbudowania pomostu między szkołami a instytucjami kultury. Do udziału w wydarzeniu zapraszamy wszystkich nauczycieli - nie tylko plastyki, muzyki, czy języka polskiego, ale też nauk przyrodniczych i ścisłych. Kongres ma ułatwić nauczycielom odkrycie zapomnianych pasji, przeżycie przygody z kulturą, dać narzędzia do stosowania w codziennej pracy. Wydarzenie umożliwi nauczycielom spotkanie z artystami, ludźmi kultury, ma wskazać drogi kontaktu do instytucji kultury.
W programie Kongresu znajdą się: wykłady i warsztaty (w dziedzinach: plastyka, muzyka, teatr i film). Drugiego dnia Kongresu zaplanowano (otwartą dla wszystkich) prezentację ofert edukacyjnych instytucji kultury pn. BarCamp edukacji kulturalnej. BarCamp ma na celu pokazanie najlepszych propozycji edukacyjnych instytucji kultury z Łodzi, regionu i całej Polski. Oprócz tego zaplanowano Inaugurację Sezonu Kulturalnego 2018/2019 - koncert Młynarski plays Młynarski feat. Gaba Kulka oraz spektakl i warsztaty w ramach cyklu "Dziecko w sytuacji" przygotowane przez Teatr Powszechny w Łodzi.

Szczegóły i program wydarzenia dostępne są na stronie: www.kongresedukacji.lodzkie.pl
Facebook:https://www.facebook.com/events/2092582774297847/?active_tab=about

Dane kotnaktowe

Urząd Marszałkowski
Województwa Łódzkiego

al. Piłsudskiego 8
90-051 Łódź
NIP: 725-17-08-148
tel. 42 663 30 00
tel. 42 663 33 80
tel. kom. 695 356 594
e-mail: info@lodzkie.pl