logo

Menu

OGŁOSZENIE SEKRETARZA WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO W SPRAWIE OBSŁUGI INTERESANTÓW

Zarejestruj się na Regionalny Kongres Edukacji Kulturalnej! Wyróżniony

Rozpoczęła się rejestracja na Regionalny Kongres Edukacji Kulturalnej. Kongres, którego organizatorem jest Województwo Łódzkie, odbędzie się w Łodzi w dn. 13-14 września br. Wydarzenia będą odbywać się w siedzibach parterów konferencji: w Filharmonii Łódzkiej, Muzeum Sztuki w Łodzi, Fabryce Sztuki w Łodzi i Państwowej Wyższej Szkole Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Patronami wydarzenia są m.in.Minister Edukacji Narodowej oraz Łódzki Kurator Oświaty, a także Narodowe Centrum Kultury. Partnerem wydarzenia jest także Miasto Łódź.

Udział w Kongresie jest bezpłatny. Wymagana jest rejestracja poprzez stronę internetową: https://kongresedukacji.lodzkie.pl/rejestracja/

Kongres jest próbą zbudowania pomostu między szkołami a instytucjami kultury. Do udziału w wydarzeniu zapraszamy wszystkich nauczycieli - nie tylko plastyki, muzyki, czy języka polskiego, ale też nauk przyrodniczych i ścisłych. Kongres ma ułatwić nauczycielom odkrycie zapomnianych pasji, przeżycie przygody z kulturą, dać narzędzia do stosowania w codziennej pracy. Wydarzenie umożliwi nauczycielom spotkanie z artystami, ludźmi kultury, ma wskazać drogi kontaktu do instytucji kultury.
W programie Kongresu znajdą się: wykłady i warsztaty (w dziedzinach: plastyka, muzyka, teatr i film). Drugiego dnia Kongresu zaplanowano (otwartą dla wszystkich) prezentację ofert edukacyjnych instytucji kultury pn. BarCamp edukacji kulturalnej. BarCamp ma na celu pokazanie najlepszych propozycji edukacyjnych instytucji kultury z Łodzi, regionu i całej Polski. Oprócz tego zaplanowano Inaugurację Sezonu Kulturalnego 2018/2019 - koncert Młynarski plays Młynarski feat. Gaba Kulka oraz spektakl i warsztaty w ramach cyklu "Dziecko w sytuacji" przygotowane przez Teatr Powszechny w Łodzi.

Szczegóły i program wydarzenia dostępne są na stronie: www.kongresedukacji.lodzkie.pl
Facebook:https://www.facebook.com/events/2092582774297847/?active_tab=about

Dane kotnaktowe

Urząd Marszałkowski
Województwa Łódzkiego

al. Piłsudskiego 8
90-051 Łódź
NIP: 725-17-08-148
tel. 42 663 30 00
tel. 42 663 33 80
tel. kom. 695 356 594
e-mail: info@lodzkie.pl