logo

Menu

Zapraszamy do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Filmowym ZABYTKOMANIA!

Narodowy Instytu Dziedzictwa już po raz czwarty zaprasza wszystkich zabytkomaniaków do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Filmowym  ZABYTKOMANIA!
ZABYTKOMANIA to konkurs skierowany do pasjonatów sztuki filmowej oraz historii, którzy poprzez swoje prace chcą pokazywać i popularyzować materialne i niematerialne dziedzictwo kulturowe Polski.
Tegoroczna odsłona konkursu koncentruje się na idei świętowania przez Polskę Stulecia odzyskania Niepodległości poprzez poznawanie swojego otoczenia, zabytków i tradycji czy ważnych  postaci z nią związanych.
Uczestnicy ZABYTKOMANII konkurować będą w trzech grupach:
  • GRUPA I – składająca się z uczestników między 13 a 18 rokiem życia,
  • GRUPA II – składająca się z uczestników powyżej 18 roku życia, amatorsko zajmujących się tworzeniem filmów,
  • GRUPA III – składająca się z uczestników powyżej 18 roku życia, profesjonalnie zajmujących się tworzeniem filmów.
Uczestnicy każdej z grup nadsyłają film dokumentalny, reportaż lub animację promujący świętowanie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości poprzez poznawanie lokalnego dziedzictwa.
Czekają atrakcyjne nagrody: dla uczestników do 18 roku życia sprzęt multimedialny, dla pozostałych – nagrody finansowe w wysokości 10 000, 7 000 i 3 000 złotych!
By wziąć udział w konkursie należy do 11 listopada 2018 roku zarejestrować się na portalu konkursowym: zabytkomania.pl i wypełnić formularz zgłoszeniowy. Przed zgłoszeniem pracy konkursowej należy ją opublikować na ogólnodostępnym portalu youtube.com lub vimeo.com i dodać tag „zabytkomania2018”.
Oficjalne ogłoszenie wyników nastąpi podczas gali finałowej w grudniu w Warszawie.
Wszystkie informacje wraz z Regulaminem konkursu znajdują się na stronie http://zabytkomania.pl/
Zainteresowanych zeszłoroczną edycją, oraz nagrodzonymi filmami zapraszamy na stronę NID: https://nid.pl/pl/Informacje_ogolne/Aktualnosci/news.php?ID=3690
Tegoroczna odsłona konkursu wspiera  obchody Europejskich Dni Dziedzictwa, które w bieżącym roku są skupione wokół świętowania stulecia Niepodległości.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021.
Partnerem Konkursu jest KGHM.

Dane kotnaktowe

Urząd Marszałkowski
Województwa Łódzkiego

al. Piłsudskiego 8
90-051 Łódź
NIP: 725-17-08-148
tel. 42 663 30 00
tel. 42 663 33 80
tel. kom. 695 356 594
e-mail: info@lodzkie.pl