logo

Menu

Wspieranie samorządowych instytucji kultury - opiekunów miejsc pamięci

Tylko do 31 stycznia br. można się ubiegać o środki finansowe w kolejnej edycji programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego: Wspieranie samorządowych instytucji kultury – opiekunów miejsc pamięci. Strategicznym celem programu jest wspieranie samorządów w zapewnianiu stabilnej opieki nad najważniejszymi miejscami pamięci, stanowiącymi materialne świadectwo wydarzeń kluczowych dla narodowej tożsamości.

W ramach programu mogą być finansowane zadania polegające na otoczeniu tych miejsc stałą i stabilną opieką, polegającą w szczególności na zapewnieniu warunków: naukowego badania i dokumentowania; prowadzenia prac konserwatorskich, restauratorskich, remontowych i robót budowlanych; zabezpieczenia i utrzymania w jak najlepszym stanie; korzystania z nich w sposób zapewniający trwałe zachowanie ich wartości i autentyzmu; popularyzowania i upowszechniania wiedzy.

O dofinansowanie w ramach programu ubiegać mogą się samorządowe instytucje kultury sprawujące opiekę nad przynajmniej jednym miejscem pamięci. W naborze do programu jeden wnioskodawca ma prawo złożyć maksymalnie 2 wnioski. Program może być realizowany również w trybie 2-letnim. Wnioski należy składać z wykorzystaniem Elektronicznego Biura Obsługi Interesanta.
Szczegółowy zakres kwalifikujących się zadań, limity finansowe warunkujące uzyskanie dofinansowania, wykaz kosztów kwalifikowanych, kryteria oceny wniosków oraz pozostałe wymogi warunkujące udział w tegorocznym naborze określa regulamin. Regulamin oraz pozostałe informacje na temat programu znajdują się na stronie internetowej MKiDN, w zakładce Finanse, w zakładce Programy Ministrahttp://www.mkidn.gov.pl/pages/strona-glowna/finansowanie-i-mecenat/programy-ministra/programy-mkidn-2018/wspieranie-samorzadowych-instytucji-kultury-ndash-opiekunow-miejsc-pamieci.php

W razie dodatkowych pytań, wątpliwości, uwag dotyczących programu, należy się kontaktować z pracownikami Departamentu Dziedzictwa Kulturowego:
Panem Jakubem Salas Arietą, (tel.: 22 42-10-352, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.),
Panią Ewą Zapolską-Pilich (tel.: 22 42-10-406, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.),
Panem Romanem Wojno (tel.: +48 42-10-406, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)
Panem Patrykiem Wasążnikiem (tel.: +48 42-10-440, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

Dane kotnaktowe

Urząd Marszałkowski
Województwa Łódzkiego

al. Piłsudskiego 8
90-051 Łódź
NIP: 725-17-08-148
tel. 42 663 30 00
tel. 42 663 33 80
tel. kom. 695 356 594
e-mail: info@lodzkie.pl