logo

Menu

OGŁOSZENIE SEKRETARZA WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO W SPRAWIE OBSŁUGI INTERESANTÓW

Wirtualna Noc Muzeów w wojewódzkich instytucjach kultury.

Tegoroczna Noc Muzeów, przypadająca w sobotę 16 maja, w wojewódzkich instytucjach kultury odbędzie się on-line.

Muzeum Sztuki w Łodzi zaprasza na oprowadzanie po wystawie "Atlas Nowoczesności", które będzie transmitowane live na portalu Facebook. Agnieszka Sej-Wojciechowska z Działu Edukacji ms opowie zwiedzającym o pracach prezentowanych na "Atlasie Nowoczesności", wybierając je tak, by nie tylko przedstawić w atrakcyjny sposób dzieła z naszej kolekcji, ale też po to, by pokazać, jak można przy ich pomocy diagnozować aktualną pandemiczną sytuację.

Ponadto Muzeum zaprasza także na wirtualny spacer po Sali Neoplastycznej, czyli historycznej części wystawy stałej "Sala Neoplastyczna. Kompozycja otwarta". Będzie to oficjalna premiera tego projektu. Więcej informacji na profilu FB Muzeum.

W najbliższą sobotę w godzinach wieczornych Filharmonia Łódzka przystąpi do akcji PGE Giganty Mocy-MCK Bełchatów „Noc Muzeów online”. Przez cały wieczór w godzinach 22:00-24:00 na profilu PGE Giganty Mocy będą publikowane materiały dotyczące wystawy PGE Giganty Mocy, ale także instytucji partnerskich. Bądźcie czujni, ponieważ premierowo pojawi się tam również prezentacja organów barokowych Filharmonii Łódzkiej.

Zapraszamy także do wieczornego śledzenia profilu Od Malucha do Melomana, ponieważ również tutaj w sobotni wieczór pojawi się zapowiedziany film oraz dodatkowa niespodzianka od zaprzyjaźnionych Gigantów Mocy.

Natomiast Łódzki Dom Kultury planuje premierę wywiadu, połączonego z wirtualnym oprowadzaniem, z współautorem wystawy  pn. „2020.20.2" Wojciechem Lederem. Wystawa znajduje się w Galerii Imaginarium, a wirtualne oprowadzanie będzie miało miejsce na profilu ŁDK.

Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w trakcie Nocy Muzeów planuje pokazać na swoich stronach internetowych i portalach społecznościowych ciekawostkę archeologiczną i wirtualnie udostępnić możliwość odkrywania miejsc nieznanych. Zapraszamy do odwiedzenia Wirtualnego Muzeum. Również Teatr Wielki w Łodzi zachęca do odwiedzania swojego Cyfrowego Muzeum w tym czasie.

Dane kotnaktowe

Urząd Marszałkowski
Województwa Łódzkiego

al. Piłsudskiego 8
90-051 Łódź
NIP: 725-17-08-148
tel. 42 663 30 00
tel. 42 663 33 80
tel. kom. 695 356 594
e-mail: info@lodzkie.pl