logo

Menu

OGŁOSZENIE MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO W SPRAWIE OBSŁUGI INTERESANTÓW

Utrwalanie pamięci o włókienniczej Łodzi

Stowarzyszenie Topografie zaprasza do udziału w projekcie "Utrwalanie pamięci o włókienniczej Łodzi". Celem projektu jest utrwalenie głosu ostatniego pokolenia pamiętającego specyfikę pracy w fabryce, relacje między robotnikami, kulturę późnego PRL i trudny proces transformacji.
Projekt składa się z publikowania wywiadów z dawnymi pracownicami i pracownikami zakładów włókienniczych w Cyfrowym Archiwum Łodzian Miastograf.pl oraz pracy z utrwalonymi wspomnieniami poprzez stworzenie słuchowiska radiowego, a także prowadzenie warsztatów teatralnych, na które właśnie trwa nabór osób w wieku od 15 do 18 lat.
Podczas pracy teatralnej z młodzieżą postaramy się lepiej poznać Łódź i nasz do niej stosunek. - zapowiada Iza Alwinger, organizatorka warsztatów - Wspólnie zastanowimy się nad tym, co buduje tkankę miasta, jego charakter czy subiektywną wartość. Spróbujemy wydobyć ukryte w naszej codzienności historie, obrazy i dźwięki, a następnie skonfrontować je z doświadczeniami osób, dla których wciąż żywe są wspomnienia włókienniczej Łodzi. Pomogą nam w tym fragmenty wywiadów z byłymi włókniarkami i włókniarzami. Staną się one przepustką do realiów dawnej Łodzi. 

Udział w warsztatach jest bezpłatny, a liczba miejsc ograniczona
Miejsce zajęć: Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, Piotrkowska 282
Terminy zajęć w październiku dostępne w wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/1997225967234049/
 
Zgłoszenia na zajęcia przyjmowane są pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie (605 048 040), w godzinach 10:00-20:00. Prosimy o podanie w treści wiadomości imienia, nazwiska i wieku.
 
Organizator: Łódzkie Stowarzyszenie Inicjatyw Miejskich Topografie
Partnerzy projektu: Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi, Radio Łódź

Dane kotnaktowe

Urząd Marszałkowski
Województwa Łódzkiego

al. Piłsudskiego 8
90-051 Łódź
NIP: 725-17-08-148
tel. 42 663 30 00
tel. 42 663 33 80
tel. kom. 695 356 594
e-mail: info@lodzkie.pl