facebook

logo

Menu

Plastry Kultury 2016 – głosowanie rozpoczęte!

Już po raz czwarty przyznane zostaną Plastry Kultury. Na wybrane wydarzenia będzie można głosować do 21 lutego, do godz. 23:59. Gala finałowa odbędzie się 22 lutego, o godz. 19 w Domu Literatury (Roosevelta 17).
W tym roku Plastry zostaną przyznane w następujących kategoriach: wydarzenie filmowe roku, wydarzenie teatralne roku, spektakl teatralny roku (premierowy), wydarzenie literackie roku, wystawa roku, wydarzenie muzyczne roku, zespół muzyczny / wykonawca roku, mainstream roku, off roku, osobowości roku, kultowe miejsce, nowe miejsce oraz inicjatywa lokalna roku. Ponadto, przyznane zostaną również nagrody specjalne tj.: Złoty Plaster dla animatora kultury/wydarzenia, Czarny Plaster dla "tych, którzy niszczą łódzką kulturę" oraz Biało-czarny Plaster dla wydarzenia o skali ogólnopolskiej. Wszystkie laury, poza nagrodami specjalnymi, przyznają czytelnicy. Laureaci otrzymają pamiątkowe dyplomy oraz statuetki.
Aby zagłosować należy wysłać maila na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. o temacie "Plastry Kultury". W treści należy wpisać nominowanego na którego oddaje się głos oraz swoje imię i nazwisko. Uwaga! Każda osoba głosująca mailowo może oddać tylko jeden głos w danej kategorii, może jednak oddać głos na dowolną liczbę kategorii. W tym roku nie będzie głosowania SMS-owego.
Jest nam miło poinformować, że wśród nominowanych znalazły się również wojewódzkie instytucje kultury, można na nie głosować w następujących kategoriach:

  • Wydarzenie teatralne roku - Nowa Klasyka Europy 2016, Teatr im. S. Jaracza - Plaster.9,
  • Spektakl teatralny roku - Wassa Żelaznowa, Teatr im. S. Jaracza - Plaster.15,
  • Wystawa roku - Wobec awangardy XX wieku w Atlasie Sztuki - Plaster.25.

Wykaz wszystkich nominowanych w poszczególnych kategoriach dostępny jest na stronie: http://www.plasterlodzki.pl/
Zapraszamy do głosowania!

Dane kotnaktowe

Urząd Marszałkowski
Województwa Łódzkiego

al. Piłsudskiego 8
90-051 Łódź
NIP: 725-17-08-148
tel. 42 663 30 00
tel. 42 663 33 80
tel. kom. 695 356 594
e-mail: info@lodzkie.pl