facebook

logo

Menu

Obchody jubileuszu 50-lecia Teatru Wielkiego.

W styczniu Teatr Wielki świętuje jubileusz 50-lecia. Z tej okazji zaplanowano szereg uroczystości i  wydarzeń, których celem jest uczczenie półwiecznej działalności artystycznej instytucji w obecnej siedzibie.
  • 15 stycznia 2017 roku:
- Gra miejska „Przerwana Próba” stanowiąca wstęp do obchodów tegorocznego jubileuszu. Gra jest ściśle powiązana z planowanym wystawieniem „rocznicowej” Halki, jej przedmiotem będą poszukiwania głównego solisty spektaklu, który nie pojawia się na dzień przed przedstawieniem na drugiej części próby generalnej.
- Photo Day, czyli dzień robienia zdjęć w budynku Teatru - po pół wieku intensywnej działalności Teatr Wielki w Łodzi otwiera dla publiczności nie tylko drzwi do foyer i sali ale również do przeróżnych pomieszczeń, pracowni i teatralnych zakamarków, które na co dzień są niedostępne oczom widzów.
  • 19 stycznia 2017 roku:
- Ponowne uroczyste otwarcie budynku Teatru w dniu okrągłej 50 rocznicy.
- Galowy spektakl Halki Stanisława Moniuszki w reżyserii Jarosława Kiliana i pod kierownictwem muzycznym Wojciecha Rodka.
- Uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej i nadania sali baletowej imienia Witolda Borkowskiego - legendarnego tancerza i choreografa, wybitnej postaci polskiego baletu, który był też współtwórcą Łódzkich Spotkań Baletowych.
  • 20 stycznia 2017 roku odbędzie się koncert jubileuszowy „Szumią jodły od pół wieku” - specjalnymi gośćmi będą artyści seniorzy, którzy wystąpili w 1967 roku w czterech inaugurujących działalność Teatru Wielkiego premierach, czyli w Halce i Strasznym dworze Stanisława Moniuszki, Kniaziu Igorze Aleksandra Borodina i Carmen Georgesa Bizeta.
  • 21,22,24.01.2017 roku premierowe spektakle Halki Stanisława Moniuszki.
  • 29.01.2017 roku w ramach SELLINARIUM jako wydarzenie towarzyszące premierze opery Stanisława Moniuszki odbędą się zajęcia edukacyjne pt. HALKA – WARIACJE, których gościem będzie prof. Małgorzata Komorowska.
Obchody jubileuszu 50-lecia Teatru Wielkiego zostały objęte patronatem honorowym wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. dr. hab. Piotra Glińskiego.
Więcej informacji na stronie Teatru Wielkiego w Łodzi.
Zapraszamy!

Dane kotnaktowe

Urząd Marszałkowski
Województwa Łódzkiego

al. Piłsudskiego 8
90-051 Łódź
NIP: 725-17-08-148
tel. 42 663 30 00
tel. 42 663 33 80
tel. kom. 695 356 594
e-mail: info@lodzkie.pl