logo

Menu

Nagroda im. Katarzyny Kobro dla Piotra Bosackiego

W środę, 5 grudnia, po raz 16 w Muzeum Sztuki w Łodzi przyznano Nagrodę im. Katarzyny Kobro. Założeniem nagrody wręczanej przez artystów jest wyróżnienie i uhonorowanie postaw twórców progresywnych i poszukujących. Laureatem za 2017 rok został Piotr Bosacki.
Jury w składzie: Katarzyna Kozyra (przewodnicząca), Aleksandra Chciuk, Izabela Gustowska, Katarzyna Józefowicz, tak uzasadniło swoja decyzję: „Piotr Bosacki jest twórcą wszechstronnym. Jawi się nam jako konstruktor, kompozytor, poeta, filmowiec. W charakterystycznych dla twórcy filmach animowanych, opatrzonych sugestywną narracją, obecna jest refleksja filozoficzna cenna już na poziomie samej tylko literatury. Bosacki przy okazji należy do twórców konsekwentnie niekonsekwentnych. Łączy powagę z dowcipem, zmysłowość z abstrakcyjnością, minimalizm z bogactwem formy. Bez względu na to, czy tworzy film, rzeźbę, czy rysunek, ma w sobie coś z teoretyczki sprowadzającej świat do postaci aforyzmów. Chciałybyśmy uhonorować Piotra Bosackiego nagrodą im. Katarzyny Kobro za niezwykły zmysł językowy i poetycki.”
Piotr Bosacki (ur. 1977) – artysta działający na styku wielu dyscyplin, muzyki, sztuki, animacji i literatury; absolwent liceum plastycznego i średniej szkoły muzycznej; od 1999 do 2004 studiował na ASP w Poznaniu, gdzie obecnie wykłada na Wydziale Komunikacji Multimedialnej. Członek nieformalnej grupy artystycznej Penerstwo i zespołu Wojtka Bąkowskiego – KOT (nie istnieje od 2011).

Dane kotnaktowe

Urząd Marszałkowski
Województwa Łódzkiego

al. Piłsudskiego 8
90-051 Łódź
NIP: 725-17-08-148
tel. 42 663 30 00
tel. 42 663 33 80
tel. kom. 695 356 594
e-mail: info@lodzkie.pl