facebook

logo

Menu

Muzyczne wydarzenie roku – światowa prapremiera "Złotego Runa" w Teatrze Wielkim w Łodzi nominowana

1.10.2017 r. w Międzynarodowym Dniu Muzyki, podczas uroczystej Gali w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego w Warszawie, poznamy laureatów 7.edycji nagrody Koryfeusz Muzyki Polskiej. Nagroda ta jest wyróżnieniem dla osób, grup artystów i instytucji działających w obszarze różnorodnej gatunkowo i chronologicznie muzyki polskiej. Organizatorem nagrody jest Instytut Muzyki i Tańca.
 
Podczas uroczystej Gali Laureaci wybrani przez środowisko muzyczne odbiorą statuetki Koryfeusza autorstwa prof. Adama Myjaka w kategoriach: Osobowość Roku, Wydarzenie Roku, Nagroda Honorowa oraz w przyznawanej od ubiegłego roku kategorii Debiut Roku. Nagrody finansowe ufundowało Stowarzyszenie Autorów ZAiKS oraz Związek Artystów Wykonawców STOART.

Wśród czterech nominowanych do Muzycznego Wydarzenia Roku znalazła się m.in. światowa prapremiera opery Aleksandra Tansmana „Złote runo”, która miała miejsce w Teatrze Wielkim w Łodzi.

Głosowanie publiczności na laureata w kategorii Debiut Roku rozpocznie się 15 września na stronie www.koryfeusz.org.pl. i trwać będzie do północy 19 września. Równolegle trwać będzie tajne głosowanie Kolegium Elektorów, które wyłoni laureatów w pozostałych trzech kategoriach.

  Źródło:Teatr Wielki w Łodzi oraz www.koryfeusz.org.pl.

Znamy nominowanych do nagrody - miniatura

Dane kotnaktowe

Urząd Marszałkowski
Województwa Łódzkiego

al. Piłsudskiego 8
90-051 Łódź
NIP: 725-17-08-148
tel. 42 663 30 00
tel. 42 663 33 80
tel. kom. 695 356 594
e-mail: info@lodzkie.pl