facebook

logo

Menu

Międzynarodowy projekt artystyczny "Młody Duch Tańca" w Teatrze Wielkim w Łodzi

W dniach 4 i 6 września o godz. 18.30 w Teatrze Wielkim odbędzie się  Międzynarodowy unikatowy projekt artystyczny "Młody Duch Tańca" łączący talent i ambicje najzdolniejszych uczniów europejskich szkół baletowych oraz zespołu bębniarzy z Japonii.

„Młody Dych Tańca” to widowisko baletowe, w którym wezmą udział najzdolniejsi uczniowie dwóch publicznych szkół baletowych (Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Feliksa Parnella w Łodzi, Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Ludomira Różyckiego w Bytomiu), jak również ich japońscy rówieśnicy uczący się w najlepszych szkołach baletowych w Europie i Japonii. Spektakl zostanie zaprezentowany dwukrotnie w teatrach zarówno w Łodzi, jak i w Bytomiu, promując dokonania młodych adeptów sztuki tańca wśród szerokiej publiczności. Oprócz tancerzy wezmą w nim udział młodzi japońscy instrumentaliści wykonujący tradycyjną grę na bębnach Wadaiko oraz uczniowie folklorystycznego wydziału Węgierskiej Akademii Tańca z Budapesztu. Choreografie, które będzie można zobaczyć, zostaną w większości prezentowane po raz pierwszy. Szczególne miejsce zajmą w widowisku polskie tańce narodowe - każda z polskich szkół baletowych zaprezentuje dwa układy choreograficzne.Opiekę artystyczną nad spektaklem objęli pedagodzy i znakomici artyści o międzynarodowej renomie, tacy jak: Wiesław Dudek, Shoko Nakamura, Eric Gautgier, Xenia Wiest czy Anna Nowak, Katarzyna Aleksander-Kmieć, Katarzyna Kozielska.

Więcej informacji na stronie Teatru Wielkiego w Łodzi

Współorganizatorzy: Teatr Wielki w Łodzi, Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa im. Feliksa Parnella w Łodzi, Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa im. Ludomira Różyckiego w Bytomiu oraz Hungarian Dance Academy.

Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego

Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Związku Artystów Scen Polskich

Dane kotnaktowe

Urząd Marszałkowski
Województwa Łódzkiego

al. Piłsudskiego 8
90-051 Łódź
NIP: 725-17-08-148
tel. 42 663 30 00
tel. 42 663 33 80
tel. kom. 695 356 594
e-mail: info@lodzkie.pl