facebook

logo

Menu

Letnie wystawy w bibliotece.

Wystawa „Letni wypoczynek i rekreacja w II Rzeczypospolitej”, przygotowana przez Dział Informacji Naukowej Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. M. J. Piłsudskiego doskonale wprowadzi widzów w wakacyjny klimat, przybliżając sposoby i formy spędzania letnich wakacji i czasu wolnego w  Polsce okresu międzywojennego, prezentując najciekawsze miejsca, do których wędrowali turyści – znane kurorty, uzdrowiska i letniska licznie wówczas odwiedzane, nadmorskie plaże nad Bałtykiem czy górskie szlaki. Poza tym  ekspozycja przedstawia najpopularniejsze środki transportu owych czasów, od motocykli i samochodów poczynając, na pociągach i modnych wagonach kempingowych kończąc.
Wystawa powstała w oparciu o międzywojenne czasopisma związane z turystyką i sportem, pozycje książkowe, przewodniki, mapy automobilowe czy zdjęcia i pocztówki pochodzące ze zbiorów Książnicy Łódzkiej. Jej uzupełnieniem są fotografie i reklamy pojawiające się na łamach prasy tamtego okresu, ekspozycję dodatkowo wzbogacają elementy sprzętu turystycznego z lat 20 – 30 XX wieku.
Wystawa prezentowana jest w holu wystawowym Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, Łódź, ul. Gdańska 100/102 od 17 lipca do 31 sierpnia 2017 roku.

Ponadto Biblioteka im. Marszałka Józefa Piłsudskiego zaprasza do obejrzenia wystawy „Najpiękniejsze sienkiewiczowskie pocztówki” ze zbiorów. Wystawa prezentowana jest w Bibliotece na I piętrze (Budynek „A”) do 8 września 2017 r. (piątek).

Serdecznie zapraszamy.

Dane kotnaktowe

Urząd Marszałkowski
Województwa Łódzkiego

al. Piłsudskiego 8
90-051 Łódź
NIP: 725-17-08-148
tel. 42 663 30 00
tel. 42 663 33 80
tel. kom. 695 356 594
e-mail: info@lodzkie.pl