logo

Menu

OGŁOSZENIE SEKRETARZA WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO W SPRAWIE OBSŁUGI INTERESANTÓW

Kulturalne prezenty na Dzień Dziecka

Z okazji dnia dziacka instytucje kultury samorządu województwa łódzkiego przygotowały wiele niespodzianek.

Teatr Wielki w Łodzi planuje 3 czerwca premierę online na facebooku i youtube filmu „Sen księcia” opartego na spektaklu baletowym "Królewna Śnieżka" według pomysłu i reżyserii Maestro Michała Kocimskiego. To wielowątkowa opowieść o Królewnie Śnieżce (Alicja Bajorek) i Księciu (Dominik Senator) opowiedziana z nieco innej perspektywy, pełna bajkowych animacji i efektów specjalnych. Występuje niemal cały zespół Baletu i Orkiestry Teatru Wielkiego w Łodzi.

Jeżeli chcą Państwo zobaczyć jak powstawał film „Sen księcia” zapraszamy do odwiedzenia facebooka Teatru Wielkiego w Łodzi.

Zachęcamy również do odwiedzenia wystawy zdjęć w Cyfrowym Muzeum Teatru Wielkiego w Łodzi „I DZIECI W OPERZE WAŻNE BYWAJĄ!”

http://www.cyfrowemuzeum.operalodz.com/i-dzieci-w-operze-…/…

Wyjątkową niespodziankę przygotowała też Wojewódzka Biblioteka im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi. W dniu dzisiejszym dzieci będą mogły założyć własną kartę biblioteczną, po czym odwiedzić Dział Zbiorów Audiowizualnych, gdzie czekają na nich dostępne do wypożyczenia multimedia.

Dla każdego dziecka, które wypożyczy dla siebie choćby jedną bajkę w postaci audiobooka lub filmu na DVD czeka niespodzianka.

Warto odwiedzić również stronę Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi, gdzie czekają ciekawe słuchowiska tj. "Pieniek otwiera muzeum", "W paleolicie - starszej epoce kamienia", "Praprabajki. Archeologia dla dzieci", "Królewna Wanda", czyta: Agata Buchholtz.

Dane kotnaktowe

Urząd Marszałkowski
Województwa Łódzkiego

al. Piłsudskiego 8
90-051 Łódź
NIP: 725-17-08-148
tel. 42 663 30 00
tel. 42 663 33 80
tel. kom. 695 356 594
e-mail: info@lodzkie.pl