logo

Menu

OGŁOSZENIE MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO W SPRAWIE OBSŁUGI INTERESANTÓW

KONKURS NA RENOWACJĘ ZABYTKÓW 2020!

Jak co roku Zarząd Województwa Łódzkiego ogłosił konkurs na przywracanie świetności najcenniejszym zabytkom województwa łódzkiego! Łączna pula środków: 4 mln zł.
Z funduszy może skorzystać każdy, kto posiada zabytek wpisany do rejestru zabytków województwa łódzkiego. Można wnioskować nawet do 100 tys. złotych. Nabór wniosków potrwa do 6 marca.
Już teraz zapraszamy do udziału w spotkaniu informacyjnym dotyczącym zasad konkursowych. Spotkanie informacyjne odbędzie się 11 lutego 2020 r. o godzinie 12.00 w sali Sejmiku Województwa Łódzkiego (nr 104, I piętro), w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego w Łodzi przy al. Piłsudskiego 8. W trakcie spotkania, które poprowadzą pracownicy Departamentu Kultury i Edukacji omówione zostaną: zasady udziału w konkursie, praktyczne wskazówki przy wypełnianiu wniosków oraz wymagane załączniki. Dodatkowo, uczestnicy spotkania zapoznają się z zasadami finansowania i rozliczania planowanych przedsięwzięć. Druga część spotkania poświęcona będzie z kolei prezentacji możliwości ubiegania się o dofinansowanie na prace przy zabytkach ze środków pozostających w dyspozycji wojewódzkiego konserwatora zabytków, którą poprowadzi przedstawiciel Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Łodzi.


Aby wziąć udział w spotkaniu, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, dostępny poniżej i przesłać go na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. najpóźniej do dnia 7 lutego br. 
 
W dotychczasowych 12 edycjach konkursu przyznano 484 dotacji na łączną kwotę ponad 25 milionów złotych. Wśród obiektów, w których odnowieniu uczestniczyło Województwo Łódzkie poprzez udzielone dotacje można wymienić Klasztor Mniszek Kamedułek w Złoczewie,  Kościół Farny św. Jakuba Apostoła w Piotrkowie Trybunalskim, Parowozownię w Skierniewicach, Muzeum w Nieborowie i Arkadii, Młyn w Ldzaniu-Talarze, Katedrę Łódzką czy Archikolegiatę w Tumie.
Do pobrania: Formularz zgłoszeniowy na spotkanie
Szczegóły na stronie: Dotacje https://www.lodzkie.pl/kultura/ochrona-zabytkow/dotacje.

Dane kotnaktowe

Urząd Marszałkowski
Województwa Łódzkiego

al. Piłsudskiego 8
90-051 Łódź
NIP: 725-17-08-148
tel. 42 663 30 00
tel. 42 663 33 80
tel. kom. 695 356 594
e-mail: info@lodzkie.pl