logo

Menu

OGŁOSZENIE SEKRETARZA WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO W SPRAWIE OBSŁUGI INTERESANTÓW

KONCERT SYMFONICZNY Z OKAZJI DNIA NIEPODLEGŁOŚCI

 
Solistka tego koncertu, Joanna Woś, zwana "królową włoskiego bel canta", tym razem zaśpiewa utwory kompozytora polskiego. Program koncertu wypełnią fragmenty z oper Józefa Michała Poniatowskiego, którego twórczość artysta propaguje od lat. Poniatowski, stryjeczny prawnuk ostatniego króla Polski, był nie tylko kompozytorem, ale także śpiewakiem i dyplomatą. Jego opery wystawiano nawet w mediolańskiej La Scali. Obecnie, po wielu latach zapomnienia, twórczość Poniatowskiego wraca na sceny.  W ubiegłym roku operę "Don Desiderio" wystawiła Opera Śląska w Bytomiu, a w rolę Angioliny wcieliła się  Joanna Woś.
W programie koncertu znajdzie się także Symfonia "Odrodzenie" Mieczysława Karłowicza, wybitnego kompozytora Młodej Polski. Ma ona charakter programowy. Komentarz literacki zawiera odniesienie do podstawowych problemów egzystencjalnych człowieka, a współcześni kompozytorowi dostrzegali jego związki z trudną sytuacją Polski. Batuta znajdzie się tego wieczoru w ręku Bassema Akiki, libańskiego kompozytora młodego pokolenia rozwijającego karierę w Polsce.
 
15 listopada br. o godz. 18.15 Filharmonia Łódzka zaprasza na spotkanie przedkoncertowe, podczas którego o utworach i artystach opowie Marcin Majchrowski. Koncert rozpocznie się o godz. 19:00.
Podczas koncertu można skorzystać z bawialni dla dzieci.
Więcej informacji udzielają kasy Filharmonii Łódzkiej.

Dane kotnaktowe

Urząd Marszałkowski
Województwa Łódzkiego

al. Piłsudskiego 8
90-051 Łódź
NIP: 725-17-08-148
tel. 42 663 30 00
tel. 42 663 33 80
tel. kom. 695 356 594
e-mail: info@lodzkie.pl