facebook

logo

Menu

Kino w Łowiczu nominowane do nagrody PISF

Polski Instytut Sztuki Filmowej opublikował listę nominowanych do 10. edycji Nagród PISF - jedynych polskich nagród za znaczące osiągnięcia w upowszechnianiu i promocji polskiego kina. Wśród nominowanych w kategorii "Dyskusyjny Klub Filmowy" znalazł się DKF "Bez Nazwy" w Łowiczu. 

Dyskusyjny Klub Filmowy „Bez Nazwy” działający w Łowickim Ośrodku Kultury jest najmłodszym DKF-em w województwie łódzkim - w 2016 roku obchodził swoje 20-lecie istnienia i to właśnie przede wszystkim pasja i młodość przyciągają do Klubu ciągle nowych widzów i wyróżniają go na tle innych klubów działających w regionie. Corocznie z oferty programowej DKF korzysta ok. 7 tys. odbiorców. Wśród publiczności DKF-u są i dzieci i dorośli. DKF od początku jest zrzeszony i czynnie współpracuje z Polską Federacją DKF. Od 1999 roku współpracuje z Filmoteką Narodową. Kino Fenix przy którym działa od grudnia 2006 r. należy do Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych; od 2012 roku do Regionalnej Sieci Kin Cyfrowych Województwa Łódzkiego. 

Nagrody PISF są szczególnym wyróżnieniem w branży filmowej, doceniającym pracę osób i instytucji niezwiązanych z produkcją filmów. To jedyne polskie nagrody, wręczane w kilkunastu kategoriach, za znaczące osiągnięcia w upowszechnianiu i promocji polskiego kina i ułatwienie dostępu do polskiej twórczości filmowej. Nagrody PISF są przyznawane od 2008 roku. Kandydatów mogą zgłaszać instytucje kultury, szkoły filmowe, władze samorządowe, instytucje pozarządowe związane z kulturą i inne podmioty działające w sektorze kultury. Kino "Fenix" w Łowiczu jest laureatem siódmej edycji Nagród Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii „Kino”. 

Więcej na: http://www.pisf.pl/aktualnosci/wiadomosci/nominowani-do-10-edycji-nagrod-pisf

Dane kotnaktowe

Urząd Marszałkowski
Województwa Łódzkiego

al. Piłsudskiego 8
90-051 Łódź
NIP: 725-17-08-148
tel. 42 663 30 00
tel. 42 663 33 80
tel. kom. 695 356 594
e-mail: info@lodzkie.pl