logo

Menu

OGŁOSZENIE SEKRETARZA WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO W SPRAWIE OBSŁUGI INTERESANTÓW

I Światowy Dzień Opery

25 października 2019 r. to pierwszy Światowy Dzień Opery. Jest to inicjatywa trzech profesjonalnych organizacji operowych: Opera America, Opera Latinoamérica i Opera Europa. Światowy Dzień Opery to kampania uświadamiająca na temat pozytywnego wpływu i wartości opery dla społeczeństwa. Opera, podobnie jak inne sztuki, przyczynia się do rozwijania tolerancji i zrozumienia, otwierania umysłów i łączenia ludzi silnymi, uniwersalnymi emocjami.
Wybór 25 października nie jest przypadkiem. Data przypada na urodziny Georgesa Bizeta i Johanna Straussa, kompozytorów być może najsłynniejszej na świecie opery i operetki.
Ambasadorami przedsięwzięcia są m.in. brytyjski aktor Stephen Fry, amerykańska mezzosopranistka Raehann Bryce-Davis i pochodzący z Chin dyrygent Lu Jia. Światowy Dzień Opery uatrakcyjnią transmisje na platformie OperaVision - "Carmen" z Narodowego Centrum Sztuk Performatywnych w Pekinie, "Zemsta nietoperza" z Wiener Staatsoper, "Don Giovanni" z Teatro dell'Opera di Roma oraz "Cyrulik sewilski" z Teatro Municipal de Santiago.
Więcej informacji na stronie internetowej Światowego Dnia Opery https://www.worldoperaday.com/

Dane kotnaktowe

Urząd Marszałkowski
Województwa Łódzkiego

al. Piłsudskiego 8
90-051 Łódź
NIP: 725-17-08-148
tel. 42 663 30 00
tel. 42 663 33 80
tel. kom. 695 356 594
e-mail: info@lodzkie.pl