Fundusz Wsparcia Kultury uruchomiony. Wnioski do 21 października!

czwartek, 08 październik 2020 12:30

Od dziś do 21 października instytucje artystyczne, organizacje pozarządowe oraz przedsiębiorcy prowadzący działalność kulturalną w obszarze teatru, muzyki lub tańca mogą wnioskować o pomoc finansową w ramach rządowego Funduszu Wsparcia Kultury. Wnioski o rekompensatę poniesionych strat przyjmowane będą za pośrednictwem platformy Witkac.pl – pod adresem fwk.witkac.pl

Informacje szczegółowe dotyczące zasad udzielania pomocy w ramach Funduszu (jego wartość to aż 400 milionów złotych) oraz wykaz wymaganych dokumentów (formularzy) i najczęściej pojawiające się pytania oraz odpowiedzi znajdują się na stronie www.gov.pl/kultura/fundusz-wsparcia-kultury.

Celem Funduszu jest zapewnienie stabilnego funkcjonowania instytucji i utrzymanie dotychczasowego zatrudnienia w sektorze kultury. Rekompensata będzie dotyczyła utraconych – z powodu epidemii – przychodów w okresie od 12 marca do 31 grudnia br.

Środki otrzymane z FWK będą mogły zostać przeznaczone na zapewnienie ciągłości i stabilnego funkcjonowania – w tym między innymi na eksploatację spektakli i przygotowanie premier – oraz utrzymanie dotychczasowego zatrudnienia, a także na podniesienie bezpieczeństwa sanitarnego.