facebook

logo

Menu

Festiwal Transatlantyk – 14 lipca 2017 r. Gala Otwarcia w Teatrze Wielkim

14 lipca 2017 r. w Teatrze Wielkim w Łodzi odbędzie się Gala Otwarcia Festiwalu Transatlantyk. Hasłem tegorocznego festiwalu jest „Siła kobiety”. Podczas Gali w Wielkim Czytaniu Kobiet wezmą udział znane i cenione Polki - wśród nich m.in.: aktorki Zofia Wichłacz, Agnieszka Żulewska i Justyna Wasilewska, pisarki Sylwia Chutnik i Katarzyna Bonda, projektantka Joanna Klimas, reżyserki Joanna Kos-Krauze i Maria Sadowska. Goście usłyszą wspaniałą muzykę, która zostanie wykonana przez Transatlantyk Symphony Orchestra pod batutą Moniki Wolińskiej. Konsultantem scenariuszowym gali jest Michał Nogaś, a reżyserką Maria Sadowska.

W tym roku do najważniejszych sekcji Transatlantyku należy Panorama - przegląd premier z filmami nagradzanymi na światowych festiwalach -będzie można obejrzeć blisko dwieście filmów w kilkunastu sekcjach. Nowością będzie sekcja Historie Kina, w ramach której pokazywane będą najważniejsze produkcje X Muzy. Nie zabraknie sztandarowego dla festiwalu Kina Łóżkowego, lecz w nowym miejscu. Inne festiwalowe propozycje to m.in. sekcje Girl Power!, Sezon (z premierami, które pojawiły się w polskich kinach od poprzedniej edycji imprezy), Dzieci, Kino Klasy B i Inne Szaleństwa oraz Kino Kulinarne. Podczas festiwalu zadebiutuje Lodołamacz, wydarzenie skierowane do branży filmowej - jego pierwsza edycja ma przybliżyć umiejętności poruszania się na rynku dystrybucyjnym.

Festiwal zakończy się w dniu 21 lipca 2017 r. uroczystą Gala również w Teatrze Wielkim w Łodzi. Podczas uroczystości przyznane zostaną najważniejsze nagrody festiwalu: Distribution Award, Nagroda w Konkursie Polskich Filmów Krótkometrażowych,Transatlantyk Instant Composition Contest i Transatlantyk Film Music Competition. Gościem Specjalnym Gali będzie Edward Norton, a muzyczne doznania zapewni zespół Kwadrofonik.
 
Więcej informacji na stronie Festiwalu

Dane kotnaktowe

Urząd Marszałkowski
Województwa Łódzkiego

al. Piłsudskiego 8
90-051 Łódź
NIP: 725-17-08-148
tel. 42 663 30 00
tel. 42 663 33 80
tel. kom. 695 356 594
e-mail: info@lodzkie.pl