facebook

logo

Menu

English National Ballet na inauguracji XXIV ŁSB

Ballet Bold w wykonaniu English National Ballet zainaugurował w środę (3 maja) XXIV Łódzkie Spotkania Baletowe - największy w Polsce przegląd światowej klasy zespołów tanecznych.
Do 20 czerwca w Teatrze Wielkim wystąpi 6 zespołów baletowych z 3 kontynentów, które przygotowały 7 programów tanecznych.  Program XXIV Łódzkich Spotkań Baletowych został skonstruowany tak, by był kontynuacją założeń festiwalu – idei otwartości na to, co nowe i wartościowe w sztuce tańca przy zachowaniu pamięci o wielkiej klasyce baletowej.  Dlatego też w programie tegorocznego festiwalu obok baletowej klasyki znalazło się również to, co w tańcu najnowsze i najodważniejsze.
Dyrekcja Teatru Wielkiego w Łodzi zaprosiła do udziału w XXIV edycji Łódzkich Spotkań Baletowych światowej klasy zespoły taneczne: English National Ballet z Wielkiej Brytanii (po raz pierwszy w Polsce) z dwoma spektaklami: BALLET BOLD i KORSARZ, nowo powstały kubański zespół Acosta Danza (po raz pierwszy w Polsce) oraz Akram Khan Company z Wielkiej Brytanii. Po raz pierwszy w historii festiwalu publiczność będzie miała możliwość obejrzeć zespół z Chin – BeijingDance/LDTX z Pekinu. Zaprezentuje się także zespół z Kanady – RUBBERBANDance Group z Montrealu. Tradycyjnie zespół baletowy Teatru Wielkiego w Łodzi w ramach festiwalu przygotuje swoją premierę. W tym roku zostanie zrealizowany SPARTAKUS Arama Chaczaturiana w choreografii Kirila Simonova.

W ramach wydarzeń towarzyszących festiwalowi w Muzeum Kinematografii zostaną zaprezentowane filmy o tematyce tanecznej.
Plan pokazów:
- 9 maja 2017 / MR. GAGA, reż. Tomer Heymann (2015),
- 16 maja 2017 / TANIEC Z MARIĄ, reż. Iván Gergolet (2014),
- 23 maja 2017 / BABILON BOLSZOJ, reż. Nick Read (2015),
- 30 maja 2017 / OSTATNIE TANGO, reż. German Kral (2015).
Z biletami z seansów w Muzeum Kinematografii będzie można kupić bilety na Łódzkie Spotkania Baletowe w cenie ulgowej.

Ponadto 26 maja 2017 r. o godz.20:00 w Sali Kameralnej Teatru Wielkiego odbędzie się pokaz filmów realizowanych przez kanadyjską grupę RUBBERBANDance Group, która podczas tegorocznej edycji Łódzkich Spotkań Baletowych zaprezentuje spektakl VIC'S MIX. Po prezentacji materiału wideo z pracy zespołu odbędzie się również spotkanie artystów z publicznością.
Szczegłowe informacje: Teatr Wielki w Łodzi

Dane kotnaktowe

Urząd Marszałkowski
Województwa Łódzkiego

al. Piłsudskiego 8
90-051 Łódź
NIP: 725-17-08-148
tel. 42 663 30 00
tel. 42 663 33 80
tel. kom. 695 356 594
e-mail: info@lodzkie.pl