facebook

logo

Menu

Czytamy Reymonta w Manufakturze

W najbliższy weekend (13-14 maja) w Łódzkim Domu Kultury i w Manufakturze odbędzie się  szereg wydarzeń związanych z obchodami Roku Reymonta.

W sobotę, o godz. 14:00 w Łódzkim Domu Kultury rozpocznie się Quiz z wiedzy o Władysławie Reymoncie. O wygraną powalczą kilkuosobowe zespoły: studentów, przedstawicieli  instytucji kultury województwa łódzkiego, dziennikarzy, etnografów, reprezentantów instytucji z regionu. Po spotkaniu ŁDK zaprasza do Kina Szpulka na spotkanie autorskie z senatorem Ryszardem Bonisławskim – promujące książkę o Reymoncie oraz na maraton filmowy – pokaz filmów: „Ziemia Obiecana” Andrzeja Wajdy i „Chłopi” Jana Rybkowskiego.

W niedzielę w Manufakturze (w rotundzie centrum handlowego lub – jeśli pogoda pozwoli – na rynku Manufaktury) o godz. 15:00 odbędzie się czytanie fragmentów „Ziemi Obiecanej” przez aktorów i artystów łódzkich instytucji kultury, samorządowców oraz zaproszonych gości. W Manufakturze spotkamy aktorów przechadzających się w strojach z epoki, będzie można wykonać pamiątkowe fotografie, przygotowano też malowanie wielkoformatowego portretu fabrycznej Łodzi i animacje dla dzieci. O 16:00 rozpocznie się koncert kwartetu smyczkowego APERTUS QUARTET. Zespół zaprezentuje muzykę z filmu „Ziemia obiecana” oraz utwory współczesne Reymontowi.

Organizatorem imprez jest Łódzki Dom Kultury przy współpracy z Teatrem Wielkim, Wojewódzką Biblioteką Publiczną im. Marszałka J. Piłsudskiego w Łodzi, Teatrem im. S.Jaracza w Łodzi i Filharmonią Łódzką. Wydarzeniom patronuje Marszałek Województwa Łódzkiego – Witold Stępień.

Rok 2017 został ustanowiony przez Sejmik Województwa Rokiem Reymonta Łódzkiego, z uwagi na przypadającą 150. rocznicę urodzin noblisty. 

Dane kotnaktowe

Urząd Marszałkowski
Województwa Łódzkiego

al. Piłsudskiego 8
90-051 Łódź
NIP: 725-17-08-148
tel. 42 663 30 00
tel. 42 663 33 80
tel. kom. 695 356 594
e-mail: info@lodzkie.pl