logo

Menu

Creativity Days – Finansowanie sektorów kreatywnych

Połowa października w Warszawie była prawdziwym świętem sektorów kreatywnych – w organizowanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego po raz pierwszy w Polsce Dni Kreatywności (10-19 października) wzięli udział przedstawiciele branż kreatywnych: instytucje i przedsiębiorcy, w szczególności z sektorów: muzyki, nowych mediów, filmu, reklamy oraz gier wideo.

W ramach Dni Kreatywności, 15 października odbyła się także odrębna, całodniowa konferencja poświęcona finansowaniu branż kreatywnych oraz Info Day programu Kreatywna Europa. W konferencji uczestniczył przedstawiciel Województwa Łódzkiego.

Konferencja dotyczyła m.in. nowych instrumentów wsparcia, w których powstanie w Polsce zaangażowany jest resor kultury tj.: zachęty na produkcje audiowizualne, ulgi podatkowe na produkcje kulturowych gier wideo, Instrument Gwarancyjny programu Kreatywna Europa, pozwalający na wprowadzenie w Polsce preferencyjnych kredytów dedykowanych przedsiębiorcom z branż kreatywnych. Zaprezentowano także założenia programu dotacyjnego Rozwój Sektorów Kreatywnych, który w 2019 roku będzie miał swoją trzecią edycję. W ramach programu przewidziano dofinansowanie na działania edukacyjne, tworzenie sieci współpracy, badania i analizy, a nawet produkcję klipów video. Program zostanie ogłoszony już wkrótce.

Informacje na temat działań Ministerstwa poświęconych sektorom kreatywnym można znaleźć na stronie: http://sektorykreatywne.mkidn.gov.pl/pages/strona-glowna/program-ministra---rozwoj-sektorow-kreatywnych.php

Dane kotnaktowe

Urząd Marszałkowski
Województwa Łódzkiego

al. Piłsudskiego 8
90-051 Łódź
NIP: 725-17-08-148
tel. 42 663 30 00
tel. 42 663 33 80
tel. kom. 695 356 594
e-mail: info@lodzkie.pl