logo

Menu

Łódzkie ma pomysł na innowacje Medale dla przedsiębiorców i naukowców z regionu

W środę 15 czerwca br. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach zakończyły się
9. Międzynarodowe Targi Innowacji Gospodarczych i Naukowych INTARG 2016, poświęcone transferowi technologii i wdrażaniu postępu technicznego. Targi Są platformą bezpośredniego kontaktu i spotkań przedstawicieli nauki, innowacyjnych przedsiębiorstw, przemysłu i otoczenia biznesu oraz podmiotów wspomagających i finansujących badania i rozwój.
Są platformą bezpośredniego kontaktu i spotkań przedstawicieli nauki, innowacyjnych przedsiębiorstw, przemysłu i otoczenia biznesu oraz podmiotów wspomagających i finansujących badania i rozwój.
Wydarzenie zgromadziło ponad 150 wynalazków z 15 krajów świata.Rozwiązania obejmowały zagadnienia z różnych dziedzin życia od ekologii, medycyny po bezpieczeństwo,lotnictwo, przemysł samochodowy i inne.
Na stoisku Województwa Łódzkiego swoje innowacyjne rozwiązania prezentowały firmy i instytucje naukowo badawcze, które zdobyły srebrne i złote medale. W ramach XIV EDYCJI KRAJOWEGO KONKURSU LIDER INNOWACJI® 2016 Województwo Łódzkie zostało wyróżnione w kategorii INSTYTUCJAza działalność na rzecz promocji osiągnięć naukowo-badawczych na arenie międzynarodowej i wspieranie inicjatyw proinnowacyjnych podmiotów Województwa Łódzkiego.
Wyjątkowe wyróżnienie w kategorii OSOBOWOŚĆ zdobyła Pani dr hab. inż. Jadwiga Sójka-Ledakowicz, prof. nadzw. IW, Dyrektor Instytutu Włókiennictwa, a w kategorii KOBIETA WYNALAZCA Pani dr Krystyna Wrześniewska-Tosik, prof. IBWCh, z Instytutu Biopolimerów i Włókien Chemicznych w Łodzi.
Złoto zdobyli: Instytut Włókiennictwa (oraz 2 srebrne medale) oraz Instytut Biopolimerów i Włókien Chemicznych we współpracy z Uniwersytetem Technologiczno-Przyrodniczy im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich za tworzywo kompozytowe o obniżonej palności.
Srebrny medal zdobyli: firma BRAWO, R. Biegański, K. Biegańska Sp. Jawna (MIRAcle Pearl 5 - lupa elektroniczna z udźwiękowionym telefonem Samsung Galaxy S5). K&K Brzezińska (urządzenie przeznaczone do wykonywania otworów i gniazd w elementach mebli, innowacyjność polega na stworzeniu nowego kształtu obudowy),  HEIMDALL COMBAT SYSTEM (kombinezon bojowy wyposażony w inteligentne czujniki biomonitoringu oraz monitoringu środowiska wraz z komputerem bojowym dowódcy szturmu oraz oprogramowaniem analitycznym dla dowództwa jednostki wojskowej). Instytut Technologii Bezpieczeństwa MORATEX (Mobilne laboratorium do ujawniania śladów daktyloskopijnych parami estru kwasu cyjanoakrylowego) za powyższe rozwiązanie zdobył srebrny medal.
 
Wszystkim nagrodzonym gratulujemy.
 
Łódzkie ma pomysł! Na innowacje

Dane kotnaktowe

Urząd Marszałkowski
Województwa Łódzkiego

al. Piłsudskiego 8
90-051 Łódź
NIP: 725-17-08-148
tel. 42 663 30 00
tel. 42 663 33 80
tel. kom. 695 356 594
e-mail: info@lodzkie.pl