Menu

Biuro

Chińska firma szuka partnera do współpracy

Zapraszamy do nawiązania współpracy z chińskim przedsiębiorstwem z Chengdu poszukującym partnera biznesowego w celu otworzenia oddziału firmy w Europie. Partner powinien posiadać zaplecze R&D, doświadczenie w sektorze ICT, Air&Space.

Przedsiębiorca prowadzi badania w zakresie rozwoju technologii OSD/FPV/UAV. Do produktów firmy należą m.in. symulatory śmigłowców, systemy sterowania radiowego, OSD itp.


 
Zainteresowane współpracą  firmy zapraszamy do kontaktu :
Izabela Kalinowska
Regionalne Biuro Województwa Łódzkiego i Miasta Łódź w Chengdu
Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego
6F, West Building, La De Fang Si, 1480 Tianfu Avenue
Chengdu, Sichuan, P.R. China, 610042
tel. +86 13076067352 
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 Szczegółowe informacje na temat przedsiebiorstwa z Chengdu znajdują się poniżej:

oferta firmy 1
oferta firmy 2
oferta firmy 3
oferta firmy 4
oferta firmy 5
oferta firmy 6

               
..........................................................................................................................................................................................................
Wizyta delegacji miasta Chengdu w Polsce w dniu 25 sierpnia.


W dniu 25 sierpnia 2014 roku wizyta delegacji Urzędu Miasta Chengdu  z Dyrektorem Departamentu Współpracy Zagranicznej, Panem Lu Sheng przybyła
do Polski w celu prowadzenia rozmów na temat omówienia projektów realizowanych wspólnie z Województwem Łódzkim i Miastem Łódź, a które miałyby przyczynić się do rozwijania współpracy nie wielu płaszczyznach wzajemnych relacji, m.in gospodarczwej. Wizyta delegacji jest potwierdzeniem faktu,
iż władze miasta Chengdu poważanie traktują współpracę z Województwem Łódzkim i Miastem Łódź.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Oficjalne otwarcie Regionalnego Biura Województwa Łód
zkiego i Miasta Łódź w Chengdu
 
Władze Województwa Łódzkiego oraz Miasta Łodzi otworzyły oficjalnie Regionalne Biuro Województwa Łódzkiego i Miasta Łódź w Chengdu. Podczas oficjalnej wizyty Pana Marcina Bugajskiego, członka zarządu województwa łódzkiego oraz Marka Cieślaka, pierwszego wiceprezydenta  Miasta Łodzi w dniu 13 czerwca br. została przecięta czerwona wstęga.
W uroczystym wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele Ambasady RP w Pekinie:  Tadeusz Chomicki – Ambasador RP w Pekinie oraz Marcin Studenny – II Sekretarz WPHI Pekin.

Regionalne Biuro Województwa Łódzkiego i Miasta Łódź w Chengdu w prowincji Syczuan w ChRL zostało otwarte 1 kwietnia 2014 i znajduje się w Centrum Innowacji UE (EUPIC) będącej kompleksową platformą służącą utrzymaniu współpracy handlowej, inwestycyjnej i technologicznej pomiędzy UE a Chinami. Centrum wspierane jest przez Komisję Europejską, Ministerstwo Nauki i Technologii Chin, rząd Prowincji Syczuan, rząd Chengdu i Komitet Zarządzający strefą rozwoju przemysłu Chengdu Hi- Tech. Biuro Województwa Łódzkiego w Chengdu to kolejny krok w zaciskaniu współpracy z Państwem Środka.
 
Województwo Łódzkie otworzyło Biuro w Chinach ponieważ:

w regionie działa jedyne w tej części Europy połączenie cargo koleją na trasie Łódź - Chengdu, Chengdu - Łódź
wsparcie władz otwiera w ChRL wiele dróg i kanałów dystrybucji, zwiększa szanse na sukces
w świadomości Chińskich kooperantów poparcie władz rządowych jest jednym z najcenniejszych czynników w prowadzeniu działalności.

Pobierz prezentację

European Union Project of Innovation Center (Centrum Innowacji)
  • Kompleksowa platforma służąca utrzymaniu współpracy handlowej, inwestycyjnej i technologicznej  pomiędzy UE a Chinami.
  • Centrum wspierane jest przez Komisję  Europejską, Ministerstwo Nauki i Technologii Chin, rząd Prowincji Syczuan, rząd Chengdu i Komitet Zarządzający strefą rozwoju przemysłu Chengdu Hi- Tech.
 
Projekt Centrum Innowacji UE ( EUPIC ) jest organizacją non-profit z siedzibą w Chengdu (Chiny) utworzoną w 2006 roku w ramach projektu Invest II Azji, inicjatywy Unii Europejskiej. Celem organizacji jest promowanie i wspieranie współpracy gospodarczej między UE i Azją.
 
EUPIC promuje innowacyjność technologii oraz transferu technologii wśród przedsiębiorstw, uczelni, parków naukowo-technologicznych, klastrów przemysłowych i rządowych organizacji. Pomaga firmom w Europie wprowadzić produkt na chiński rynek oraz założyć własną działalność.
Pomaga firmom „osiedlić się” na rynku chińskim pod wieloma względami, m.in. poprzez określenie odpowiednich partnerów biznesowych, komercjalizację wyników badań i oferuje pomoc w zakresie innowacji i transferu technologii.   

 Więcej informacji: www.eupic.org.cn

Spotkanie przedstawicieli województwa Łódzkiego z przedstawicielami EUPIC w ŁodziEuropean Union Project of Innovation Center (Centrum Innowacji)

Dane kotnaktowe

Urząd Marszałkowski
Województwa Łódzkiego

al. Piłsudskiego 8
90-051 Łódź
NIP: 725-17-08-148
tel. 42 663 30 00
tel. 42 663 33 80
tel. kom. 695 356 594
e-mail: info@lodzkie.pl