Archiwum
Zapytanie ofertowe - notebook i projektor 15 maja 2012 r.

Przedmiotem zapytania jest zakup notebooka i projektora, na potrzeby projektu: Promocja marki regionalnej „Łódzkie intelektualne”, realizowanego przez Województwo Łódzkie, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007-2013, Oś priorytetowa III: Gospodarka, innowacyjność, przedsiębiorczość, Działanie III.2: Podnoszenie innowacyjności i konkurencyjności przedsiębiorstw.
XI Wojewódzki Konkurs wiedzy w Zakresie Spraw Obronnych 15 maja 2012 r.

W dniu 18 maja 2012 w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Tomaszowie Mazowieckim odbędzie się XI finał Wojewódzkiego Konkursu wiedzy w Zakresie Spraw Obronnych Bezpieczeństwa Publicznego i Ratownictwa Medycznego Młodzieży Szkół Policealnych Samorządu Województwa Łódzkiego. Organizatorami konkursu są CKU w Tomaszowie Mazowieckim, Departament Kultury i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi, Wydział ds. Informacji Niejawnych i Bezpieczeństwa Publicznego.
Celem konkursu jest propagowanie wśród młodzieży wiedzy w zakresie obronności i bezpieczeństwa publicznego, uświadomienie zagrożeń dla środowiska naturalnego spowodowanych przyczynami naturalnymi oraz wynikającymi z działalności człowieka, przygotowanie do racjonalnych zachowań w obliczu współczesnych zagrożeń, a także popularyzacja wiadomości z zakresu udzielania pierwszej pomocy.
Rajd rowerowy – „Odjazdowy Bibliotekarz” 30 kwietnia 2012 r.

W dniach 8-15 maja 2012 roku podczas Tygodnia Bibliotek rusza rajd rowerowy dla bibliotekarzy, czytelników oraz wszystkich miłośników książki, bibliotek i rowerów pn. „Odjazdowy Bibliotekarz”. Marszałek Województwa Łódzkiego objął honorowym patronatem w/w przedsięwzięcie.
Trasa Odjazdowego Bibliotekarza zazwyczaj biegnie szlakiem bibliotecznym, to oznacza, że mijane są po drodze biblioteki, antykwariaty, księgarnie i różne inne instytucje i miejsca związane ze słowem pisanym oraz kulturą.
Za akcję odpowiedzialna jest Sekcja Bibliotek Niepaństwowych Szkół Wyższych w Łodzi. Pierwsza edycja rajdu odbyła się w Łodzi w 2010 roku przy współpracy z Fundacją Normalne Miasto – Fenomen. W tym roku do rajdu zgłosiło się już 66 miast na terenie całego kraju, a ich liczba ciągle rośnie.
Współczesne kierunki pedagogiczne i praktyka nauczycielska w międzynarodowym kontekście 23 kwietnia 2013 r.

W dniach 18-19 maja 2012 rok Departament Kultury i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi oraz Kolegium Nauczycielskie w Zgierzu organizują międzynarodową konferencję naukowo – metodyczną pt. Współczesne kierunki pedagogiczne i praktyka nauczycielska w międzynarodowym kontekście, która obędzie się w KN w Zgierzu przy ul. 3 Maja 46.
Konferencja poświęcona będzie wiodącej tematyce współczesnych standardów kształcenia nauczycieli w oparciu o Europejskie Ramy Kwalifikacji, świadomego zmieniania wizerunku nauczyciela – animatora procesu nauczania i uczenia się, otwartości polskiego systemu edukacji. Organizatorzy przedsięwzięcia stawiają sobie za cel, aby konferencja stała się miejscem dialogu pomiędzy przedstawicielami środowiska akademickiego oraz nauczycielami, którzy swoimi niekonwencjonalnymi działaniami wpisują się w transformację polskiej oświaty. Wśród zaproszonych gości na konferencję naukową przybędą nie tylko wykładowcy z Polski ale również przedstawiciele środowiska naukowego spoza naszego kraju – Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii.
Spotkania informacyjne dotyczące stypendiów i konkursu 16 kwietnia 2012 r.

W dniu 16 kwietnia br. w siedzibie Centrum Obsługi Przedsiębiorcy w Łodzi odbyły się spotkania informacyjne dotyczące stypendiów naukowych Marszałka Województwa Łódzkiego oraz konkursu o nagrody Marszałka Województwa Łódzkiego za najlepsze rozprawy habilitacyjne i doktorskie oraz prace magisterskie i dyplomowe tematycznie związane z województwem łódzkim. Podczas spotkań pracownicy Departamentu Kultury i Edukacji przedstawili główne założenia konkursów oraz wyjaśnili wątpliwości dotyczące wypełnienia wniosków. Kolejne edycje konkursów zyskują coraz szersze grono zainteresowanych, pochodzących nawet z najodleglejszych zakątków województwa łódzkiego.
Wesołego Alleluja! 6 kwietnia 2012 r.

Spokojnych i radosnych świąt Wielkanocnych,
wiosennego optymizmu i pogody ducha,
serdecznych spotkań w gronie najbliższych
spędzonych w atmosferze wzajemnego szacunku i zrozumienia,
życzy Dyrekcja oraz Pracownicy Departamentu Kultury i Edukacji.
Ogłoszono XIII edycję Konkursu o nagrodę Marszałka za najlepsze prace 5 kwietnia 2012 r.

W 2012 r. Zarząd Województwa Łódzkiego ogłasza XIII edycję Konkursu o nagrodę Marszałka Województwa Łódzkiego za najlepsze rozprawy habilitacyjne i doktorskie oraz prace magisterskie i dyplomowe tematycznie związane z województwem łódzkim.
W bieżącym roku uczelnie wyższe mogą zgłaszać prace w następujących obszarach:
1) nauk humanistycznych i społecznych;
2) nauk przyrodniczych i ścisłych;
3) nauk technicznych;
4) nauk o zdrowiu i medycznych;
5) sztuki.
Rusza kolejna edycja stypendiów naukowych 5 kwietnia 2012 r.

To już kolejny rok, w którym Marszałek Województwa Łódzkiego nagrodzi młodych ludzi, osiągających znaczące sukcesy w różnych dziedzinach nauki, przyznając im jednorazowe stypendia naukowe. Od tego roku stypendia będą przyznawane w dwóch kategoriach: uczeń i student. Przyznawanie stypendiów ma na celu motywowanie uczniów szkół ponadgimnazjalnych, słuchaczy kolegiów i studentów wyższych uczelni z województwa łódzkiego, do uzyskiwania wysokich wyników w nauce oraz rozwijania swoich zdolności i pasji. Najzdolniejsi mogą się ubiegać o stypendia w kwocie do 10 tys. zł.
Wspieranie rozwoju naukowego młodych mieszkańców regionu łódzkiego to jedno z priorytetowych działań Marszałka Województwa Łódzkiego.
Inauguracja kursu Maszynisty pojazdu trakcyjnego 28 marca 2012 r.

28 marca 2012 roku odbyła się uroczysta inauguracja Kursu Maszynisty pojazdu trakcyjnego w Centrum Kształcenia Ustawicznego Samorządu Województwa Łódzkiego w Łodzi przy ul. Wielkopolskiej 70/72. W uroczystości uczestniczyli Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień, Maciej Głowacki – Prezes Zarządu Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej Sp. zo.o, Andrzej Wasilewski – Dyrektor Łódzkiego Zakładu Przewozu Regionalnego, Mariola Mirecka – Zastępca Dyrektora Departamentu, Kultury i Edukacji oraz osoby rozpoczynające kurs maszynisty.
Nagrodzono językowo uzdolnioną młodzież 23 marca 2012 r.

W dniu 23 marca 2012 roku miała miejsce uroczystość wręczenia nagród dla laureatów i finalistów I Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego i Niemieckiego dla Uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych Województwa Łódzkiego. Wśród zaproszonych gości oprócz najlepszych uczestników, pojawili się również nauczyciele przygotowujący do konkursu oraz dyrektorzy szkół, w których uczyli się nagrodzeni, a także koordynator programu Comenius z Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji – Pani Liliana Budkowska. Obecni byli także organizatorzy tego przedsięwzięcia, przedstawiciele Departamentu Kultury i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi – Pani Dyrektor Dorota Wodnicka, Z-ca Dyrektora Pani Mariola Mirecka, Zespołu Kolegiów Nauczycielskich w Łowiczu – Pani Dyrektor Marta Kroc, Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych w Sieradzu – Pan Dyrektor Jan Dutka. Nagrody dla zwycięzców wręczała Pani Anna Rabiega – Przewodnicząca Komisji Nauki, Kultury i Sportu.
Wręczenie nagród dla laureatów i finalistów I Wojewódzkiego Konkursu Językowego 20 marca 2012 r.

W dniu 23.03.2012 roku w Muzeum Sztuki w Łodzi MS2 o godzinie 11.00 obędzie się uroczyste wręczenie nagród dla finalistów Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego i Niemieckiego dla Uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych Województwa Łódzkiego. Celem konkursu było rozwijanie wśród młodzieży zainteresowań językowych oraz pogłębianie wiedzy o kulturze i realiach życia krajów angielskiego i niemieckiego obszaru językowego, a także kształtowanie postaw tolerancji i akceptacji wobec innych kultur. Zweryfikuje on oprócz umiejętności z języka angielskiego i niemieckiego na poziomie A2/B1 (według europejskich standardów kompetencji językowych), wiedzę ogólną uczestników z zakresu wiadomości o Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, w przypadku konkursu z języka angielskiego, lub Niemiec, Austrii oraz Szwajcarii w przypadku konkursu języka niemieckiego.
"By dziecko było tym kim jest - czyli o prawach dziecka" 20 marca 2012 r.

W dniach 20-21 marca odbywa się Wojewódzka Konferencja „Prawa dziecka w świetle myśli pedagogicznej Janusza Korczaka”. Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objęli: Wojewoda Łódzki – Pani Jolanta Chełmińska i Marszałek Województwa Łódzkiego – Pan Witold Stępień. Przewodniczącą Komitetu Honorowego Obchodów Roku Janusza Korczaka jest Pani Anna Komorowska – Małżonka Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.
Konferencja ma na celu uczczenie pamięci Janusza Korczaka jako prekursora praw dziecka, propagowanie idei głoszonych przez Janusza Korczaka oraz upowszechnienie praw dziecka i kształtowanie wrażliwości społecznej wśród nauczycieli i rodziców na rzecz dzieci. Istotna będzie również wymiana doświadczeń pomiędzy szkołami i placówkami oświatowymi z terenu województwa łódzkiego w zakresie twórczej aktywności uczniów.
Marszałek ze Strefą dla rozwoju regionu 14 marca 2012 r.

Marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień i prezes Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Tomasz Sadzyński podpisali list intencyjny w sprawie współpracy placówek edukacyjnych Samorządu Województwa Łódzkiego z inwestorami ze strefy.
Podjęcie kooperacji ma na celu przede wszystkim zmniejszenie problemu dostosowania oferty edukacyjnej do potrzeb lokalnego rynku pracy. Jej celem będzie między innymi wspólna działalność na rzecz inwestorów i firm partnerskich ŁSSE, w tym wdrażanie kierunków kształcenia na potrzeby inwestorów i partnerów ŁSSE, szkolenie oraz zawodowe przygotowanie kadry pracowniczej, nawiązanie kontaktów z pracodawcami.
XV Łódzkie Targi Edukacyjne 2012 – zaplanuj swoją przyszłość 1 marca 2012 r.

W dniach 15-17 marca w Centrum Konferencyjno – Wystawienniczym przy al. Politechniki 2 odbędą się XV Łódzkie Targi Edukacyjne. Honorowy patronat nad targami objęli: Minister Edukacji Narodowej, Wojewoda Łódzki, Marszałek Województwa Łódzkiego, Prezydent Miasta Łodzi oraz Łódzki Kurator Oświaty. To jedyna tak duża impreza edukacyjna w Łodzi i regionie.
To wydarzenie z pewnością zainteresuje osoby, które myślą o swojej edukacyjnej przyszłości. Podczas targów swoją ofertę przedstawią gimnazja, licea, szkoły zawodowe, wyższe uczelnie z całego kraju oraz dystrybutorzy środków dydaktycznych. Imprezie towarzyszyć będzie bogaty program konferencji i seminariów.
Inauguracja roku szkolengo w CKU w Tomaszowie Mazowieckim 27 lutego 2012 r.

24 lutego 2012 roku w siedzibie Centrum Kształcenia Ustawicznego Samorządu Województwa Łódzkiego w Tomaszowie Mazowieckim odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego dla słuchaczy Samorządowej Szkoły Policealnej dla Dorosłych. Indeksy odebrało łącznie 101 słuchaczy nowo utworzonych kierunków: technik usług kosmetycznych, asystentka stomatologiczna, technik masażysta.
Wśród zaproszonych gości obecni byli: Pan Artur Bagieński – Wicemarszałek Województwa Łódzkiego, Pani Mariola Mirecka – Zastępca Dyrektora Departamentu Kultury i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi, Pani Grażyna Haraśna – Starszy Wizytator Łódzkiego Kuratorium Oświaty w Łodzi.
Seminarium szkoleniowe – „Uczeń – sprawca i ofiara przemocy seksualnej” 3 luty 2012 r.

Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi we współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Łodzi zapraszają na Seminarium szkoleniowe pod hasłem „Uczeń- sprawca i ofiara przemocy seksualnej”, które odbędzie się 10 lutego 2012 roku, w godz.11.00- 18.00 w siedzibie Wyższej Szkoły Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi, przy ulicy Piotrkowskiej 278 (wejście od ulicy Milionowej). Patronat Honorowy nad Seminarium, objęli Marszałek Województwa Łódzkiego - Pan Witold Stępień oraz Łódzki Kurator Oświaty - Pan Jan Kamiński.
Zapytanie ofertowe - wykonanie materiałów promocyjnych 31 stycznia 2012 r.

Przedmiotem zapytania jest wykonanie i dostawa materiałów promocyjnych w formie ulotek, plakatów i banerów promocyjnych, na potrzeby projektu: Promocja marki regionalnej „Łódzkie intelektualne”, realizowanego przez Województwo Łódzkie, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007-2013, Oś priorytetowa III: Gospodarka, innowacyjność, przedsiębiorczość, Działanie III.2: Podnoszenie innowacyjności i konkurencyjności przedsiębiorstw.
Zapytanie ofertowe - do pobrania
Formularz ofertowy - do pobrania
Kampania – Nauka przez życie 27 stycznia 2012 r.

W Instytucie Europejskim w Łodzi TVP Łódź zorganizowała konferencję „Nauka przez życie”, podsumowującą program unijny poświęcony kształceniu ustawicznemu. W konferencji uczestniczyli m.in. podsekretarz stanu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego prof. Maciej Banach oraz marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień.
W czasie konferencji przestawiono m.in. czynniki warunkujące proces uczenia się dorosłych, postulowane zmiany w kształceniu zawodowym, umożliwiającym zdobywanie kwalifikacji przez całe życie. Dobre wzorce kształcenia ustawicznego zaprezentowali przedstawiciele szkół i placówek prowadzonych przez Samorząd Województwa Łódzkiego m.in.: dyrektor Centrum Kształcenia Ustawicznego SWŁ w Łodzi – Sylwia Laskowska oraz dyrektor Publicznej Policealnej Szkoły Nowoczesnych Technologii dla Dorosłych w Łodzi – Sławomir Fater.
I Międzypowiatowy Konkurs Języka Angielskiego i Niemieckiego dla Uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych 2 stycznia 2012r.

Departament Kultury i Edukacji w Łodzi informuje, że Zespół Kolegiów Nauczycielskich w Łowiczu oraz Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych w Sieradzu organizują na początku 2012 roku Międzypowiatowy Konkurs Języka Angielskiego i Niemieckiego dla Uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych Województwa Łódzkiego. Jest on adresowany do uczniów liceów ogólnokształcących, liceów profilowanych oraz techników z powiatów: bełchatowskiego, brzezińskiego, kutnowskiego, łaskiego, łęczyckiego, łowickiego, łódzkiego wschodniego, opoczyńskiego, piotrkowskiego, pabianickiego, pajęczańskiego, poddębickiego, radomszczańskiego, rawskiego, skierniewickiego, sieradzkiego, tomaszowskiego, wieluńskiego, wieruszowskiego, zduńsko-wolskiego, zgierskiego, powiatów grodzkich Piotrków Trybunalski oraz Skierniewice.
Celem konkursu jest rozwijanie wśród młodzieży zainteresowań językowych oraz pogłębianie wiedzy o kulturze i realiach życia krajów angielskiego i niemieckiego obszaru językowego, a także kształtowanie postaw tolerancji i akceptacji wobec innych kultur. Zweryfikuje on oprócz umiejętności z języka angielskiego i niemieckiego na poziomie A2/B1 (według europejskich standardów kompetencji językowych), wiedzę ogólną uczestników z zakresu wiadomości o Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych w przypadku konkursu z języka angielskiego lub Niemiec, Austrii oraz Szwajcarii w przypadku konkursu języka niemieckiego.
Wesołych Świąt 21 grudnia 2011r.

Pełnych ciepła, spokoju i radości Świąt Bożego Narodzenia,
wielu głębokich i radosnych przeżyć w gronie Najbliższych
oraz wszelkiej pomyślności i sukcesów w Nowym Roku 2012
życzy Dyrekcja oraz pracownicy Departamentu Kultury i Edukacji.
Zapytanie ofertowe – opracowanie systemu identyfikacji wizualnej 15 grudnia 2011r.

Przedmiotem zapytania jest opracowanie i wykonanie systemu identyfikacji wizualnej, dotyczącego projektu „Promocja marki regionalnej Łódzkie intelektualne”, realizowanego przez Województwo Łódzkie, Departament Kultury i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007-2013, Oś priorytetowa III: Gospodarka, innowacyjność, przedsiębiorczość, Działanie III.2: Podnoszenie innowacyjności i konkurencyjności przedsiębiorstw.
Łódzkie intelektualne 12 grudnia 2011r.

Województwo Łódzkie rozpoczęło realizację projektu pn. „Promocja marki regionalnej Łódzkie intelektualne” współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu województwa łódzkiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego WŁ na lata 2007-2013 Oś priorytetowa III: Gospodarka, innowacyjność, przedsiębiorczość, Działanie III.2: Podnoszenie innowacyjności i konkurencyjności przedsiębiorstw.
Projekt ma za zadanie ukazanie województwa łódzkiego jako regionu o dużym potencjale akademickim, naukowym i kulturalnym, który stwarza młodym ludziom znakomite warunki do zdobycia wykształcenia, wszechstronnego rozwoju intelektualnego i kulturalnego. Promocja marki odbywać się będzie m.in. poprzez produkty już dobrze znane: stypendia naukowe i artystyczne Marszałka Województwa Łódzkiego oraz konkurs marszałka na najlepsze rozprawy habilitacyjne i doktorskie oraz prace magisterskie i dyplomowe tematycznie związane z województwem łódzkim. Co więcej Departament Kultury i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi opracowuje kolejny program stypendialny, który ma za zadanie wspierać młodych łódzkich naukowców, prowadzących projekty naukowo-badawcze przyczyniające się do rozwoju regionu.
IV Festiwal Twórczości Nauczycieli 12 grudnia 2011r.

W dniu 9 grudnia 2011 r. w Dużej Sali Obrad Urzędu Miasta Łodzi odbyła się uroczysta gala podsumowująca IV Festiwal Twórczości Nauczycieli, w tym roku organizowany pod hasłem „Żywioły Natury”. Organizatorami byli: Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łodzi, Wydział Edukacji Urzędu Miasta Łodzi oraz Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi, natomiast współorganizatorami – VIII i XXVI LO w Łodzi.
Patronat nad organizacją tegorocznego Festiwalu objęli Marszałek Województwa Łódzkiego, Prezydent Miasta Łodzi oraz Łódzki Kurator Oświaty, który ufundowali również nagrody dla laureatów konkursu.
Rok Janusza Korczaka 12 grudnia 2011r.

Rok 2012 został ogłoszony Rokiem Janusza Korczaka. Ten wybitny pedagog, pisarz, lekarz i działacz społeczny był prekursorem w walce o prawa dziecka i uznanie jego podmiotowości. „Nie ma dzieci – są ludzie” to słowa, które doskonale obrazują ideę korczakowską, gdzie dzieci to autonomiczne, posiadające swoje prawa, potrzeby i zainteresowania istoty.
Inicjator przedsięwzięcia Pan Marek Michalak, Rzecznik Praw Dziecka uświadamia dzieciom, rodzicom, opiekunom i wszystkim dorosłym prawa przynależne każdemu dziecku. W tym celu zachęca do aktywności w komunikowaniu między dziećmi a dorosłymi, bo prawa będą realne, gdy dzieci będą je znały a dorośli – respektowali.
Kibicuj bezpiecznie 5 grudnia 2011 r.

1 grudnia br. w Hali Sportowej w Łodzi oraz sali widowiskowej Politechniki Łódzkiej odbyła się wojewódzka konferencja poświęcona programowi "Kibicuj Bezpiecznie" skierowana do dyrektorów szkół i placówek województwa łódzkiego. Konferencja była wspólną inicjatywą Wojewódzkiej Komendy Policji w Łodzi, Kuratorium Oświaty w Łodzi oraz Wojewódzkiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Piotrkowie Trybunalskim.
Celem przedsięwzięcia było przybliżenie środowisku nauczycielskiemu założeń projektu oraz problematyki właściwych form kibicowania w związku ze zbliżającymi się Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej - EURO 2012. Konferencji towarzyszyły warsztaty szkoleniowe i młodzieżowe, turnieje piłki halowej nożnej, które miały na celu zintegrowanie środowiska pozytywnych kibiców towarzyszących swoim drużynom oraz popularyzację idei fair play.
Świętokrzyskie na rzecz edukacji 2 grudnia 2011r.

Departament Kultury i Edukacji w Łodzi informuje o wdrażaniu przez Marszałka Województwa Świętokrzyskiego programu pn. Świętokrzyskie na rzecz Edukacji. Skierowany jest on do sześciu sąsiadujących województw, w celu podniesienia poziomu wiedzy o regionie świętokrzyskim. Docelowymi odbiorcami są uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych a zachęceniu ma służyć zorganizowany konkurs dla tychże uczniów w kategorii „Klasy szkolne” oraz „Szkoły”. Nagrodami są wycieczki klasowe do województwa świętokrzyskiego, nagrody rzeczowe dla uczestników oraz wyposażenie dydaktyczne dla szkół.
Zachęcamy do zapoznania się z Regulaminem konkursu na stronie: www.sejmik.kielce.pl zakładka „Konkursy”.
Marszałek nagrodził najlepsze prace naukowe 16 listopada 2011r.

Marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień przyznał nagrody za najlepsze rozprawy habilitacyjne i doktorskie oraz prace magisterskie i dyplomowe tematycznie związane z województwem łódzkim. W tym roku na konkurs wpłynęło 45 prac, a nagrodzonych zostało 7 – cztery rozprawy doktorskie, dwie magisterskie i jedna dyplomowa. Suma nagród wyniosła w tym roku rekordowe 50 tys. zł, a laureaci otrzymali od 2 (praca dyplomowa) do 10 tys. zł (rozprawy doktorskie).
Konkurs zorganizowany został już po raz dwunasty i od samego początku cieszy się dużym zainteresowaniem. Od 2001 roku nagrodzono w sumie 81 prac, a łączna pula nagród wyniosła ponad 300 tys. zł. Najwięcej nagród otrzymały prace zgłoszone przez Uniwersytet Łódzki – 37, Politechnikę Łódzką – 19 oraz Uniwersytet Medyczny w Łodzi – 9. W zeszłym roku do podziału było 45 tys. zł. Warunkiem dopuszczenia do konkursu było obronienie pracy w 2010 roku i nie nagradzanie jej w innych konkursach. Uczelnie mogły zgłaszać propozycje do 30 czerwca 2011 roku.
Dzień dla zdrowia 16 listopada 2011r.

18 listopada 2011 roku w ramach współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Tomaszowie Mazowieckim słuchacze Centrum Kształcenia Ustawicznego Samorządu Województwa Łódzkiego w Tomaszowie Mazowieckim kierunku „Ratownik medyczny” i „Technik masażysta” wezmą udział w realizacji Wojewódzkiej Strategii Prozdrowotnej „Dzień dla zdrowia” adresowanej do mieszkańców gminy Będków. Spotkanie odbędzie się w sali gimnastycznej w Zespole Szkół w Będkowie. Słuchacze zaprezentują udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej oraz zademonstrują masaże relaksacyjne. Serdecznie zapraszamy!
Akcja honorowego dawstwa krwi 16 listopada 2011r.

W dniu 16 listopada 2011 roku w Centrum Kształcenia Ustawicznego Samorządu Województwa Łódzkiego w Tomaszowie Mazowieckim przeprowadzana jest akcja honorowego dawstwa krwi. Współpraca ze Stacją Krwiodawstwa w Tomaszowie Mazowieckim jest kontynuowana od wielu lat. Akcja jest organizowana dwa razy w roku jesienią i wiosną. Jednorazowo słuchacze oddają około 7 litrów krwi, zaangażowani są również pracownicy i ich bliscy.
W październiku 2011 roku na terenie placówki zawiązał się Klub Honorowego Dawcy Krwi. Trwa konkurs na nazwę i logo Klubu.
Dyplomy rozdane 15 listopada 2011r.

Pierwsi absolwenci „Akademii Haeringa”, czyli klasy patronackiej firmy Haering Polska i Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej w Publicznej Policealnej Szkole Nowoczesnych Technologii dla Dorosłych w Łodzi, otrzymali w poniedziałek dyplomy ukończenia kursu kształcenia zawodowego.
W uroczystości podsumowującej pierwszy dwuletni etap edukacji zawodu technik obróbki ze skrawaniem udział wzięli m. in. Rudiger von Fritsch, ambasador Niemiec w Polsce, Lilla Jaroń, podsekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej, Dariusz Klimczak, członek zarządu województwa łódzkiego oraz Mariola Mirecka, z-ca dyrektora Departamentu Kultury i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi.