facebook
DOŁĄCZ DO NASZEGO NEWSLETTERA I BĄDŹ NA BIEŻĄCO
g -

logo

Menu

Weekend atrakcji w regionie

15.05.2017
Już w najbliższy weekend czekają na mieszkańców naszego regionu nie lada atrakcje. Od 19 do 21 maja odbędą się Dni Otwarte Funduszy Europejskich. To setki wydarzeń i tysiące odwiedzających, którzy mogą skorzystać z szerokiej gamy propozycji spędzenia wolnego czasu w całym kraju. Na trzy wydarzenia w naszym województwie zapraszał podczas dzisiejszego briefingu marszałek WŁ Witold Stępień, prezydent Sieradza Paweł Osiewała, Renata Brygier, sekretarz miasta Łęczyca i Jolanta Kopeć, kierownik Biura Partnerstwa i Funduszy UM Piotrkowa Trybunalskiego. Zapraszali też przedstawiciele klubów sportowych: Budowlanych Łódź i Widzewa Łódź, którzy uatrakcyjnią wydarzenia w regionie.
- Chcemy pochwalić się naszymi wspólnymi osiągnięciami, pokazać samorządy, które dobrze wykorzystały fundusze unijne i pokazać przedsiębiorczych ludzi, którzy zrealizowali swoje wizje, sięgając po te środki. Chcemy pokazywać już zrealizowane projekty, ale również podpowiadać, jak sięgać po fundusze europejskie. To też świetna okazja spotkania się w rodzinnej atmosferze, w regionalnej i europejskiej wspólnocie – powiedział nam marszałek Witold Stępień.
W całej Polsce Dni Otwarte Funduszy Europejskich odbywają się już po raz czwarty. To świetna okazja, żeby ze zniżką lub za darmo od 18 do 21 maja odwiedzić miejsca popularne, ale również i te na co dzień niedostępne, które powstały dzięki wykorzystaniu funduszy europejskich. DOFE to największe wydarzenie prezentujące projekty zrealizowane dzięki unijnemu dofinansowaniu, a wszystko dzięki beneficjentom, którzy otwierają drzwi swoich projektów, oferują zniżki, darmowe wejścia lub po prostu prezentują zrealizowane pomysły.
Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego w ramach Dni Otwartych zorganizuje trzy duże wydarzenia w trzech miejscowościach naszego regionu. Start w piątek 19 maja w Piotrkowie Trybunalskim. W sobotę 20 maja spotkamy się w Łęczycy, a 21 maja w Sieradzu. W każdej z tych miejscowości przewidziane jest szereg atrakcji kulturalnych, sportowych i edukacyjnych. O Funduszach Europejskich będzie można dowiedzieć się na stoisku plenerowym UMWŁ. Chęć uczestnictwa w Dniach Otwartych w naszym regionie zgłosiło ponad 80 beneficjentów, m.in: Giganty Mocy z Bełchatowa, EC1, Arboretum w Rogowie, Zoo Safari w Borysewie i Zamek w Łęczycy.
Więcej informacji na stronie www.rpo.lodzkie.pllub www.dniotwarte.eu
Z ŁKA po regionie
Kolejną, weekendową atrakcją w naszym województwie będzie niezwykła podróż do Parowozowni w Skierniewicach. To wspólna oferta Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej i Polskiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei, właściciela Parowozowni Skierniewice. W ramach dni otwartych Parowozownia zaprasza na bezpłatne zwiedzanie obiektu. Pasażerowie ŁKA będą mogli skorzystać ze specjalnej oferty biletowej i znacznie taniej zapłacić za dojazd. Pierwszy dzień otwarty już w sobotę 20 maja, w ramach Nocy Muzeów. Z Łodzi do Skierniewic można udać się pociągiem ŁKA Sprinter „Syrena” (odjazd o godz. 17:08 z Dworca Łódź Fabryczna). Powrotny odjazd ze Skierniewic o godz. 22:00. Z uwzględnieniem oferty promocyjnej ŁKA koszt przejazdu w obie strony wyniesie 16 złotych dla biletów normalnych, uczniowie zapłacą 10,08 zł, a studenci 7,84 zł.
Więcej informacji na stronie www.lka.lodzkie.pl
GS

Polecane

S14 - Nie ma zgody na „wycinkę” węzłów

24-05-2017

Wczoraj przedstawiciele stowarzyszenia „Tak dla S14” spotkali się w Aleksandrowie...

Czytaj więcej

Politechnika w Brukseli

24-05-2017

Wydział Biotechnologii i Nauk o Żywności Politechniki Łódzkiej i Regionalne...

Czytaj więcej

Dialog o bezpieczeństwie w regionie

23-05-2017

Obrady Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego czyli przedstawicieli pracodawców, pracowników oraz...

Czytaj więcej

Społeczna Rada Seniorów Województwa Łódzkiego

22-05-2017

Dzisiaj w Sali posiedzeń Sejmiku Województwa Łódzkiego odbyła się uroczystość...

Czytaj więcej

Święto unijnych funduszy w Sieradzu

22-05-2017

Ostatniego dnia tegoroczne Dni Otwarte Funduszy Europejskich dotarły do Sieradza...

Czytaj więcej

Strażacy świętowali w Szadku

22-05-2017

W Szadku odbyły się obchody Powiatowego Święta Strażaka. W Uroczystości...

Czytaj więcej

Kozłowski najszybszy w Zduńskiej Woli

22-05-2017

Artur Kozłowski, mistrz Polski w maratonie i olimpijczyk z Rio...

Czytaj więcej

Noc Muzeów w MS1

20-05-2017

W całej Polsce odbyła się Noc Muzeów. Na zwiedzających otworzyły...

Czytaj więcej

Dane kotnaktowe

Urząd Marszałkowski
Województwa Łódzkiego

al. Piłsudskiego 8
90-051 Łódź
NIP: 725-17-08-148
tel. 42 663 30 00
tel. 42 663 33 80
tel. kom. 695 356 594
e-mail: info@lodzkie.pl