facebook
DOŁĄCZ DO NASZEGO NEWSLETTERA I BĄDŹ NA BIEŻĄCO
g -

logo

Menu

Stowarzyszenie TAK dla S14

29.03.2017
Dziś w Konstantynowie Łódzkim, w obecności marszałka województwa łódzkiego Witolda Stępnia oraz samorządowców z zainteresowanych miast,ogłoszone zostało powołanie stowarzyszenia„TAK dla S14”. Stowarzyszenie skonsoliduje prowadzone już działania popierające budowę zachodniej obwodnicy aglomeracji łódzkiej, która domknie ring autostradowy wokół Łodzi. Do stowarzyszenia wchodzą samorządy miast i powiatów leżących wzdłuż drogi i są zainteresowane jej powstaniem. Grupa ma działać we współpracy z organizacjami pozarządowymi.
- Upominamy się o S14, drogę planowaną od wielu lat, której budowa była już przygotowana, na którą zarezerwowano odpowiednie środki finansowe. My traktujemy tę drogę, jako inwestycję strategiczną dla całego województwa, odkorkowującą miasta, otwierającą nowe możliwości inwestycyjne, odciążającą środowisko i zapewniającą większe bezpieczeństwo naszym mieszkańcom – powiedział marszałek Witold Stępień.
- Chcemy, aby obietnice wcześniej składane przez rząd były dotrzymane. Chcemy, aby budowa S14 nastąpiła jak najszybciej. Plany ponownego uruchamiania procedur są nie do zaakceptowania – powiedział burmistrz Konstantynowa Henryk Brzyszcz.
- Aleksandrów Łódzki przecinają dwie drogi krajowe DK71 i DK72 i jak kiedyś do centrum Łodzi dojeżdżało się z Aleksandrowa Ł. w dwadzieścia minut, tak dzisiaj pokonuje się tą trasę nierzadko w godzinę. S14 jest nam niezbędna – powiedział burmistrz Aleksandrowa Jacek Lipiński.
- S14 jest konieczną inwestycją dla rozwoju naszych miast i powiatów. Będziemy o nią walczyć i mam nadzieję, że droga powstanie – powiedział starosta zgierski Bogdan Jarota.
Przypomnijmy, że droga ekspresowa S14 będąca zachodnią obwodnicą aglomeracji łódzkiej ma zapewnić wyprowadzenie ciężkiego ruchu z Łodzi oraz okolicznych miast i miejscowości. S14 stanowi szansę rozwoju miast znajdujących się na jej trasie. Samorządy już zainwestowały w uzbrojenie terenów pod inwestycje, pojawiali się zainteresowani inwestorzy, którzy gotowi byli tworzyć nowe miejsca pracy.
Niestety, choć teren pod budowę i wszelka niezbędna dokumentacja jest przygotowana, to budowa zachodniej obwodnicy Łodzi - mimo wcześniejszych zapewnień przedstawicieli rządu - znów oddala się w czasie. Pod koniec lutego unieważniony został przetarg na jej budowę, bo zarezerwowano zbyt małą kwotę w budżecie.
Mieszkańcy miast leżących wzdłuż drogi i samorządowcy zareagowali natychmiast. W Konstantynowie Ł., Aleksandrowie Ł., Zgierzu i Pabianicach zaczęły się protesty mające na celu wymuszenie budowy drogi. Najbliższy zaplanowano na czwartek, 30 marca, w Zgierzu. Pod petycją kierowaną do rządu o dokończenie budowy drogi tylko w internecie podpisało się ponad 2 tys. osób, podpisy zbierane są również w zainteresowanych miastach. Stronę TAK dla S14 na Facebooku polubiło już blisko 2700 osób.
(JG, GS)

Polecane

Obchody Święta Wojska Polskiego

15-08-2017

Członkini zarządu województwa łódzkiego Joanna Skrzydlewska oraz poczet sztandarowy Urzędu...

Czytaj więcej

14 sierpnia - urząd nie pracuje

11-08-2017

W związku z remontem infrastruktury energetycznej w dniu 14 sierpnia...

Czytaj więcej

Pierwsza umowa na rewitalizację obszarową Łodzi

09-08-2017

W środę prezydent Łodzi Hanna Zdanowska i Joanna Skrzydlewska, członek...

Czytaj więcej

Uchwała antysmogowa – konsultacje

04-08-2017

Wszyscy mamy dość życia w smogu, dlatego zachęcamy do konsultacji...

Czytaj więcej

Łódzkie wspiera ZHP

03-08-2017

Samorząd województwa łódzkiego poparł starania Związku Harcerstwa Polskiego w ubieganiu...

Czytaj więcej

Coraz bliżej uchwały antysmogowej

03-08-2017

Rozpoczęły się konsultacje w sprawie tzw. uchwały antysmogowej.  Dokument ma...

Czytaj więcej

Korea Południowa zaprasza przedsiębiorców

03-08-2017

Marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień serdecznie zaprasza do wzięcia udziału...

Czytaj więcej

Hołd oddany Powstańcom

01-08-2017

Łódź i inne miasta regionu uczciły rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego...

Czytaj więcej

594. urodziny Łodzi

01-08-2017

Ponad 250 tys. łodzian i mieszkańców województwa bawiło się w...

Czytaj więcej

Dane kotnaktowe

Urząd Marszałkowski
Województwa Łódzkiego

al. Piłsudskiego 8
90-051 Łódź
NIP: 725-17-08-148
tel. 42 663 30 00
tel. 42 663 33 80
tel. kom. 695 356 594
e-mail: info@lodzkie.pl