facebook
DOŁĄCZ DO NASZEGO NEWSLETTERA I BĄDŹ NA BIEŻĄCO
g -

logo

Menu

Stowarzyszenie TAK dla S14

29.03.2017
Dziś w Konstantynowie Łódzkim, w obecności marszałka województwa łódzkiego Witolda Stępnia oraz samorządowców z zainteresowanych miast,ogłoszone zostało powołanie stowarzyszenia„TAK dla S14”. Stowarzyszenie skonsoliduje prowadzone już działania popierające budowę zachodniej obwodnicy aglomeracji łódzkiej, która domknie ring autostradowy wokół Łodzi. Do stowarzyszenia wchodzą samorządy miast i powiatów leżących wzdłuż drogi i są zainteresowane jej powstaniem. Grupa ma działać we współpracy z organizacjami pozarządowymi.
- Upominamy się o S14, drogę planowaną od wielu lat, której budowa była już przygotowana, na którą zarezerwowano odpowiednie środki finansowe. My traktujemy tę drogę, jako inwestycję strategiczną dla całego województwa, odkorkowującą miasta, otwierającą nowe możliwości inwestycyjne, odciążającą środowisko i zapewniającą większe bezpieczeństwo naszym mieszkańcom – powiedział marszałek Witold Stępień.
- Chcemy, aby obietnice wcześniej składane przez rząd były dotrzymane. Chcemy, aby budowa S14 nastąpiła jak najszybciej. Plany ponownego uruchamiania procedur są nie do zaakceptowania – powiedział burmistrz Konstantynowa Henryk Brzyszcz.
- Aleksandrów Łódzki przecinają dwie drogi krajowe DK71 i DK72 i jak kiedyś do centrum Łodzi dojeżdżało się z Aleksandrowa Ł. w dwadzieścia minut, tak dzisiaj pokonuje się tą trasę nierzadko w godzinę. S14 jest nam niezbędna – powiedział burmistrz Aleksandrowa Jacek Lipiński.
- S14 jest konieczną inwestycją dla rozwoju naszych miast i powiatów. Będziemy o nią walczyć i mam nadzieję, że droga powstanie – powiedział starosta zgierski Bogdan Jarota.
Przypomnijmy, że droga ekspresowa S14 będąca zachodnią obwodnicą aglomeracji łódzkiej ma zapewnić wyprowadzenie ciężkiego ruchu z Łodzi oraz okolicznych miast i miejscowości. S14 stanowi szansę rozwoju miast znajdujących się na jej trasie. Samorządy już zainwestowały w uzbrojenie terenów pod inwestycje, pojawiali się zainteresowani inwestorzy, którzy gotowi byli tworzyć nowe miejsca pracy.
Niestety, choć teren pod budowę i wszelka niezbędna dokumentacja jest przygotowana, to budowa zachodniej obwodnicy Łodzi - mimo wcześniejszych zapewnień przedstawicieli rządu - znów oddala się w czasie. Pod koniec lutego unieważniony został przetarg na jej budowę, bo zarezerwowano zbyt małą kwotę w budżecie.
Mieszkańcy miast leżących wzdłuż drogi i samorządowcy zareagowali natychmiast. W Konstantynowie Ł., Aleksandrowie Ł., Zgierzu i Pabianicach zaczęły się protesty mające na celu wymuszenie budowy drogi. Najbliższy zaplanowano na czwartek, 30 marca, w Zgierzu. Pod petycją kierowaną do rządu o dokończenie budowy drogi tylko w internecie podpisało się ponad 2 tys. osób, podpisy zbierane są również w zainteresowanych miastach. Stronę TAK dla S14 na Facebooku polubiło już blisko 2700 osób.
(JG, GS)

Polecane

Nowa droga efektem samorządowej współpracy i partnerstwa

22-10-2017

Rodzinnym rajdem rowerowym uczcili wczoraj mieszkańcy Bechcic oficjalne otwarcie wyremontowanej...

Czytaj więcej

Ingres Biskupa Atanazego

21-10-2017

Ingres Atanazego, biskupa łódzkiego i poznańskiego odbył się dzisiaj w...

Czytaj więcej

Dwie rocznice wojewódzkiego szpitala im. Władysława Biegańskiego w…

20-10-2017

W Teatrze im. Stefana Jaracza w Łodzi odbyły się dzisiaj...

Czytaj więcej

Starania o Expo na ostatniej prostej

20-10-2017

Województwo Łódzkie pomaga zabiegać o Expo International 2022 dla Łodzi...

Czytaj więcej

Nowo wybrany biskup u marszałka

19-10-2017

Archimandryta Atanazy – nowo wybrany przez Święty Sobór Biskupów biskup...

Czytaj więcej

Księstwo Łowickie na Widzewie

19-10-2017

Po raz pierwszy przy okazji meczu piłkarskiego region w taki...

Czytaj więcej

Europejski Tydzień Regionów i Miast za nami

19-10-2017

Zakończył się Europejski Tydzień Regionów i Miast. W Brukseli i...

Czytaj więcej

Złota Nitka 2017!

19-10-2017

Za nami 24. Gala „Złotej Nitki” najważniejszego krajowego konkursu dedykowanego...

Czytaj więcej

Rewitalizacja Rawy Mazowieckiej i Czerniewic

19-10-2017

Wczoraj w Miejskim Domu Kultury w Rawie uroczyście podpisano umowę...

Czytaj więcej

Dane kotnaktowe

Urząd Marszałkowski
Województwa Łódzkiego

al. Piłsudskiego 8
90-051 Łódź
NIP: 725-17-08-148
tel. 42 663 30 00
tel. 42 663 33 80
tel. kom. 695 356 594
e-mail: info@lodzkie.pl