facebook
DOŁĄCZ DO NASZEGO NEWSLETTERA I BĄDŹ NA BIEŻĄCO
g -

logo

Menu

Stowarzyszenie TAK dla S14

29.03.2017
Dziś w Konstantynowie Łódzkim, w obecności marszałka województwa łódzkiego Witolda Stępnia oraz samorządowców z zainteresowanych miast,ogłoszone zostało powołanie stowarzyszenia„TAK dla S14”. Stowarzyszenie skonsoliduje prowadzone już działania popierające budowę zachodniej obwodnicy aglomeracji łódzkiej, która domknie ring autostradowy wokół Łodzi. Do stowarzyszenia wchodzą samorządy miast i powiatów leżących wzdłuż drogi i są zainteresowane jej powstaniem. Grupa ma działać we współpracy z organizacjami pozarządowymi.
- Upominamy się o S14, drogę planowaną od wielu lat, której budowa była już przygotowana, na którą zarezerwowano odpowiednie środki finansowe. My traktujemy tę drogę, jako inwestycję strategiczną dla całego województwa, odkorkowującą miasta, otwierającą nowe możliwości inwestycyjne, odciążającą środowisko i zapewniającą większe bezpieczeństwo naszym mieszkańcom – powiedział marszałek Witold Stępień.
- Chcemy, aby obietnice wcześniej składane przez rząd były dotrzymane. Chcemy, aby budowa S14 nastąpiła jak najszybciej. Plany ponownego uruchamiania procedur są nie do zaakceptowania – powiedział burmistrz Konstantynowa Henryk Brzyszcz.
- Aleksandrów Łódzki przecinają dwie drogi krajowe DK71 i DK72 i jak kiedyś do centrum Łodzi dojeżdżało się z Aleksandrowa Ł. w dwadzieścia minut, tak dzisiaj pokonuje się tą trasę nierzadko w godzinę. S14 jest nam niezbędna – powiedział burmistrz Aleksandrowa Jacek Lipiński.
- S14 jest konieczną inwestycją dla rozwoju naszych miast i powiatów. Będziemy o nią walczyć i mam nadzieję, że droga powstanie – powiedział starosta zgierski Bogdan Jarota.
Przypomnijmy, że droga ekspresowa S14 będąca zachodnią obwodnicą aglomeracji łódzkiej ma zapewnić wyprowadzenie ciężkiego ruchu z Łodzi oraz okolicznych miast i miejscowości. S14 stanowi szansę rozwoju miast znajdujących się na jej trasie. Samorządy już zainwestowały w uzbrojenie terenów pod inwestycje, pojawiali się zainteresowani inwestorzy, którzy gotowi byli tworzyć nowe miejsca pracy.
Niestety, choć teren pod budowę i wszelka niezbędna dokumentacja jest przygotowana, to budowa zachodniej obwodnicy Łodzi - mimo wcześniejszych zapewnień przedstawicieli rządu - znów oddala się w czasie. Pod koniec lutego unieważniony został przetarg na jej budowę, bo zarezerwowano zbyt małą kwotę w budżecie.
Mieszkańcy miast leżących wzdłuż drogi i samorządowcy zareagowali natychmiast. W Konstantynowie Ł., Aleksandrowie Ł., Zgierzu i Pabianicach zaczęły się protesty mające na celu wymuszenie budowy drogi. Najbliższy zaplanowano na czwartek, 30 marca, w Zgierzu. Pod petycją kierowaną do rządu o dokończenie budowy drogi tylko w internecie podpisało się ponad 2 tys. osób, podpisy zbierane są również w zainteresowanych miastach. Stronę TAK dla S14 na Facebooku polubiło już blisko 2700 osób.
(JG, GS)

Polecane

Zapraszamy do Luksemburga i Brukseli

28-04-2017

Przedsiębiorców z sektora małych i średnich przedsiębiorstw działających w branży...

Czytaj więcej

Przedsiębiorczych Kobiet w województwie nie brakuje!

28-04-2017

W Pałacu Poznańskiego w Łodzi podczas uroczystej gala podsumowano trzecią...

Czytaj więcej

Unijna kasa na dom seniora w Andrespolu

27-04-2017

Wicemarszałek Dariusz Klimczak oraz członek zarządu województwa łódzkiego Joanna Skrzydlewska...

Czytaj więcej

Po kwiaty, na spotkanie z folklorem

27-04-2017

W najbliższy weekend,30 kwietnia (w godz. 8-16), w piotrkowskim oddziale Łódzkiego...

Czytaj więcej

Przystanek 60+

27-04-2017

We wtorek i środę Łódzki Dom Kultury w Łodzi był...

Czytaj więcej

Dobre praktyki z Lombardii

27-04-2017

W Lombardii przedstawiciele z województwa łódzkiego poznali przykłady jak można...

Czytaj więcej

Łódzkie na długi majowy weekend

26-04-2017

Sezon turystyczny w Łódzkiem został oficjalnie otwarty. Marszałek województwa Witold...

Czytaj więcej

Targi na początek sezonu

25-04-2017

25. targi rolne AGROTECHNIKA 2017 rozpoczęły w weekend sezon wystawienniczo-targowy...

Czytaj więcej

Dane kotnaktowe

Urząd Marszałkowski
Województwa Łódzkiego

al. Piłsudskiego 8
90-051 Łódź
NIP: 725-17-08-148
tel. 42 663 30 00
tel. 42 663 33 80
tel. kom. 695 356 594
e-mail: info@lodzkie.pl