facebook
DOŁĄCZ DO NASZEGO NEWSLETTERA I BĄDŹ NA BIEŻĄCO
g -

logo

Menu

Stowarzyszenie „Tak dla S14”: tak dla wszystkich węzłów

30.06.2017
Do Ministerstwa Infrastruktury trafią tysiące podpisów mieszkańców regionu łódzkiego, którzy poparli wybudowanie drogi ekspresowej S14 w planowanym pierwotnie kształcie

Przedstawiciele Stowarzyszenia „Tak dla S14” jednogłośnie opowiedzieli się za wybudowaniem wszystkich węzłów na planowanej drodze S14. To reakcja na zapowiedź ministra infrastruktury, który w tym tygodniu zdecydował, że jeszcze w czerwcu zostanie ogłoszony po raz drugi przetarg na budowę S14. Inwestycja ma być realizowana w formule „Projektuj/Optymalizuj i Buduj”. Ma objąć dwa odcinki - od węzła Lublinek do węzła Łódź Teofilów oraz od tego miejsca do węzła na drodze krajowej numer 91 w Słowiku. Łącznie powstanie 28 i pół kilometra drogi. Problem w tym, że tajemnicą pozostaje planowana liczba węzłów. Tu MI i GDDKiA milczą.
Jacek Lipiński, burmistrz Aleksandrowa Łódzkiego i prezes Stowarzyszenia „Tak dla S14”: - Niestety, w mediach pojawiły się informacje, że przedstawiciele rządu chcą zrezygnować z budowy wszystkich pierwotnie zaplanowanych węzłów. To dziwne, bo na posiedzeniu sejmowej komisji infrastruktury wszyscy - łącznie z posłami PiS – stwierdzili, że wszystkie węzły są niezbędne. Odbieram to, jako próbę demobilizacji i skłócenia samorządów. Od kilkunastu dni proponowaliśmy spotkanie z ministrem infrastruktury. Niestety, przedstawiciele rządu nie chcą się z nami spotkać.
Witold Stępień, marszałek województwa łódzkiego: - Dialog ze stroną rządową jest utrudniony. Na kierowane przez nas pisma otrzymujemy lakoniczną odpowiedź. Dlatego oprócz głosu stowarzyszenia przekażemy także głosy mieszkańców, które złożyli podpisy pod petycjami.
Henryk Brzyszcz, burmistrz Konstantynowa Łódzkiego: - Każda z gmin ma plany i tereny przemysłowe, które są zlokalizowane przy zjazdach i wjazdach na planowaną drogę ekspresową. Podkreślam, że trzeba je zachować w takiej formie.
Wojciech Michalski, reprezentujący Urząd Miasta Łodzi: - Łódź w pełni solidaryzuje się ze stanowiskiem stowarzyszenia. S14 jest obwodnicą aglomeracyjną, której głównym celem jest odciążenie obecnych dróg od tranzytu. I wtedy spełni swoje funkcje, gdy będzie miała maksymalną liczbę węzłów. Jeżeli będzie to tylko droga przerzutowa między A2 a S8, to zahamuje to rozwój gospodarczy gmin leżących wzdłuż jej przebiegu.
Lipiński: - Niedawno mieliśmy 20-lecie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej szumnie obchodzone przez przedstawicieli obecnego rządu. Chciałbym zaznaczyć, że firmy funkcjonujące w podstrefach miały przyrzeczenie skutecznego skomunikowania tych podstref za pomocą węzłów S14. To niedotrzymanie zobowiązań związanych z kwestiami rozwoju gospodarczego.
mk

Polecane

Budżet obywatelski – głosowanie rusza od 1 października

23-09-2017

Blisko stu mieszkańców wzięło udział w spotkaniu informacyjno-promocyjnym dotyczącym Budżetu...

Czytaj więcej

WRDS o ochronie środowiska

21-09-2017

Nowi członkowie oraz raport o stanie środowiska w województwie łódzkim...

Czytaj więcej

Sezon Kulturalny 2017/2018 rozpoczęty

21-09-2017

Wczoraj w Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina w Łodzi odbyła...

Czytaj więcej

ŁKA rozświetli ŁDK

20-09-2017

Łódzka Kolej Aglomeracyjna została oficjalnym przewoźnikiem Light Move Festival. Spółka...

Czytaj więcej

Dobre praktyki w Łódzkiem

20-09-2017

Witold Stępień, marszałek województwa łódzkiego, Krzysztof Piątkowski, wiceprezydent Łodzi oraz...

Czytaj więcej

Dożynki Prezydenckie

17-09-2017

W Spale odbyły się Dożynki Prezydenckie. Dwudniowym uroczystościom towarzyszyło szereg...

Czytaj więcej

Zawody OSP w Pabianicach

16-09-2017

W Pabianicach najlepsze drużyny pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych rywalizowały w...

Czytaj więcej

W Konstantynowie woda czysta jak kryształ

16-09-2017

W Konstantynowie Łódzkim zaczęła działać zmodernizowana stacja uzdatniania wody. W...

Czytaj więcej

W poniedziałek urząd zamknięty

15-09-2017

Informujemy, że w związku z planowaną modernizacją urządzeń rozdzielni głównej...

Czytaj więcej

Dane kotnaktowe

Urząd Marszałkowski
Województwa Łódzkiego

al. Piłsudskiego 8
90-051 Łódź
NIP: 725-17-08-148
tel. 42 663 30 00
tel. 42 663 33 80
tel. kom. 695 356 594
e-mail: info@lodzkie.pl