facebook
DOŁĄCZ DO NASZEGO NEWSLETTERA I BĄDŹ NA BIEŻĄCO
g -

logo

Menu

Firmy z Łódzkiego widoczne na CeBIT

03.04.2017
Marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień spotkał się z przedstawicielami łódzkich firm, które wzięły udział w targach CeBIT w Hanowerze w Niemczech. Była to misja gospodarcza zorganizowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego.
 
CeBIT to największe w Europie targi oprogramowania, sprzętu komputerowego i nowych technologii organizowane corocznie w połowie marca (od 1986) w Hanowerze w Niemczech, odwiedzane przez miliony zwiedzających.
 
Wśród tysięcy wystawców były cztery łódzki firmy: Liki Mobile Solutions, Innovatica, eEngine, BinarApps. Ich oferta cieszyła się wielkim zainteresowaniem, a szefowie wrócili do Polski z nowymi pomysłami, kontaktami i szansami na kontrakty z europejskimi firmami. Jan Ekiel, prezes Liki Mobile Solutions, oraz jego współpracownicy odbyli w ciągu kilku dni ponad 200 spotkań. – Dużym zainteresowaniem cieszyła się aplikacja ShowFairs, która ułatwia organizowanie dużych targów, konferencji czy kongresów. W łatwy sposób pomaga odnaleźć interesujących nas kontrahentów, ich umiejscowienie w hali oraz możliwość sporządzanie notatek ze spotkań – powiedział prezes Ekiel.
 
Innowacyjny produkt zaprezentowała także firma Innovatica. Wprowadziła na rynek tekstylną koszulkę mierzącą EKG oraz przesyłającą dane na serwer, do którego dostęp ma lekarz. Prezes firmy, Bogumił Zięba, zwrócił uwagę, że 2/3 firm z branży IT w Niemczech nie może się rozwijać ze względu na brak kadr IT. – Poprzez CeBIT nasz region mógł się zaprezentować i pozyskać wiele ciekawych i zaawansowanych usług z Zachodu – podsumował.
 
W spotkaniu udział wzięli także Anna Walaszek, współwłaściciel firmy eEngine, oraz Łukasz Jabłoński, dyrektor ds. rozwoju BinarApps.
 
Liki Mobile Solutions
To łódzki software house, który dostarcza innowacyjne rozwiązania informatyczne nie tylko klientom polskim, ale i zagranicznym. Zespół tworzą wykwalifikowani konsultanci, architekci oprogramowania, doświadczeni projektanci i programiści. Firma powstała w 2013 roku, a dziś nad realizacją jej projektów pracuje zespół liczący ponad 30 osób. Wspiera klientów z branż motoryzacyjnej, telekomunikacyjnej, transportowej i logistycznej. Realizuje projekty dla administracji publicznej, a także dla zarządców nieruchomości komercyjnych. Liki Mobile Solutions specjalizuje się w tworzeniu aplikacji mobilnych i webowych, stron internetowych czy dedykowanego oprogramowania. Ma na koncie własne, wdrażane z powodzeniem, produkty informatyczne dla handlu i turystyki (Power Report, Power Consumer, Kiosk4Kids, Vademecum Regionalne).
 
Innovatica
Inovatica to łódzka firma z sektora technologii IT istniejąca od 2008 roku. Jest dostawcą oprogramowania i systemów informatycznych. Aktywna w budowaniu społeczeństwa informacyjnego oferując Dynamiczny System Informacji Pasażerskiej Poloko.pl. Oferuje inteligentne rozwiązania dla miast i regionów oraz nowoczesne technologie dla administracji publicznej.
Firma skupia zgrany zespół absolwentów Politechniki Łódzkiej, który tworzy:
·         Systemy geolokalizacyjne, nawigacyjne oraz mapowe
·         Systemy informacji pasażerskiej, turystycznej i kulturalnej
·         Technologie dla administracji publicznej
·         Usługi doradcze/konsultingowe
·         Usługi hostingu
Ponadto od 2013 roku firma prowadzi prace badawczo-rozwojowe. Efektem prac jest wprowadzenie: tekstylnej koszulki pomiarowej EKG oraz innowacyjnej technologii („know-how”) procesu wytwarzania oprogramowania. Działalność w sferze B+R została doceniona poprzez przyznanie przez Centrum Obsługi Przedsiębiorcy nagrody Mocni w Biznesie 2015.
Rok 2016 również obfitował w szereg innowacyjnych projektów zakończonych sukcesem. W wyniku realizacji prac B+R, firma opracowała i wdrożyła  na lotnisku im. Fryderyka Chopina w Warszawie Platformę Lokalizacji Pasażerów, opartą na rozwiązaniu wykorzystującym beacon’y, sygnał WIFI oraz autorski algorytm wyznaczania trasy. Zdobyte „know-how” umożliwiło również realizację prestiżowego projektu dla stadionu  „PGE Narodowy”.  Dążenie firmy do rozwoju w zakresie innowacyjnych rozwiązań zostało docenione przez Financial Times, Google, Res Publica oraz Visegrad Fund poprzez umieszczenie firmy na liście New Europe 100 – changemakers In central and eastern Europe w kategorii Technology&Innovation.
 
eEngine
Od 10 lat istnieje na rynku, rozwijając się jako firma i twórca zaawansowanych aplikacji webowych oraz dedykowanych sklepów internetowych. Zajmuje się tworzeniem oprogramowania dla biznesu oraz instytucji naukowych. Pracownicy mówią: „eEngine to firma, która stoi na fundamentach wartości. Najlepszym przykładem jest “Podręcznik Dev Knighta” (https://eengine.pl/pl/joinus/podrecznikdevknighta), który opisuje to, w jaki sposób pracujemy, jakimi wartościami kierujemy się na co dzień i czego oczekujemy od naszych pracowników. Dokument ten jest unikalny na skalę ogólnopolską. eEngine wyróżnia się jeszcze jednym, tym kto trzyma ster i zarządza firmą. Tą osobą jest Ania Walaszek, jedna z założycielek firmy i obecnie CEO. Branża IT to świat, w którym dominują mężczyźni. Ania udowadnia, że kobiety również mogą świetnie spełniać się na tym stanowisku i osiągać sukcesy.” – mówią pracownicy.
 
Binar Apps
Binar::Apps to software house zajmujący się rozwojem produktów IT, wykorzystujący najlepsze branżowe standardy do projektowania frontend i backend, tworzenia architektury informatycznej oraz projektowania doświadczeń użytkowników. Spółka od lat z sukcesem współpracuje z klientami zarówno na rynku lokalnym, jak i międzynarodowym, specjalizując się w dostarczaniu kompleksowych rozwiązań dla startupów. W jej portfolio znajdują się zarówno aplikacje stworzone od podstaw, jak i zaawansowane systemy utrzymywane i rozwijane zgodnie z potrzebami klientów.
(al)

Polecane

Nowa droga efektem samorządowej współpracy i partnerstwa

22-10-2017

Rodzinnym rajdem rowerowym uczcili wczoraj mieszkańcy Bechcic oficjalne otwarcie wyremontowanej...

Czytaj więcej

Ingres Biskupa Atanazego

21-10-2017

Ingres Atanazego, biskupa łódzkiego i poznańskiego odbył się dzisiaj w...

Czytaj więcej

Dwie rocznice wojewódzkiego szpitala im. Władysława Biegańskiego w…

20-10-2017

W Teatrze im. Stefana Jaracza w Łodzi odbyły się dzisiaj...

Czytaj więcej

Starania o Expo na ostatniej prostej

20-10-2017

Województwo Łódzkie pomaga zabiegać o Expo International 2022 dla Łodzi...

Czytaj więcej

Nowo wybrany biskup u marszałka

19-10-2017

Archimandryta Atanazy – nowo wybrany przez Święty Sobór Biskupów biskup...

Czytaj więcej

Księstwo Łowickie na Widzewie

19-10-2017

Po raz pierwszy przy okazji meczu piłkarskiego region w taki...

Czytaj więcej

Europejski Tydzień Regionów i Miast za nami

19-10-2017

Zakończył się Europejski Tydzień Regionów i Miast. W Brukseli i...

Czytaj więcej

Złota Nitka 2017!

19-10-2017

Za nami 24. Gala „Złotej Nitki” najważniejszego krajowego konkursu dedykowanego...

Czytaj więcej

Rewitalizacja Rawy Mazowieckiej i Czerniewic

19-10-2017

Wczoraj w Miejskim Domu Kultury w Rawie uroczyście podpisano umowę...

Czytaj więcej

Dane kotnaktowe

Urząd Marszałkowski
Województwa Łódzkiego

al. Piłsudskiego 8
90-051 Łódź
NIP: 725-17-08-148
tel. 42 663 30 00
tel. 42 663 33 80
tel. kom. 695 356 594
e-mail: info@lodzkie.pl