facebook
DOŁĄCZ DO NASZEGO NEWSLETTERA I BĄDŹ NA BIEŻĄCO
g -

logo

Menu

Firmy z Łódzkiego widoczne na CeBIT

03.04.2017
Marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień spotkał się z przedstawicielami łódzkich firm, które wzięły udział w targach CeBIT w Hanowerze w Niemczech. Była to misja gospodarcza zorganizowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego.
 
CeBIT to największe w Europie targi oprogramowania, sprzętu komputerowego i nowych technologii organizowane corocznie w połowie marca (od 1986) w Hanowerze w Niemczech, odwiedzane przez miliony zwiedzających.
 
Wśród tysięcy wystawców były cztery łódzki firmy: Liki Mobile Solutions, Innovatica, eEngine, BinarApps. Ich oferta cieszyła się wielkim zainteresowaniem, a szefowie wrócili do Polski z nowymi pomysłami, kontaktami i szansami na kontrakty z europejskimi firmami. Jan Ekiel, prezes Liki Mobile Solutions, oraz jego współpracownicy odbyli w ciągu kilku dni ponad 200 spotkań. – Dużym zainteresowaniem cieszyła się aplikacja ShowFairs, która ułatwia organizowanie dużych targów, konferencji czy kongresów. W łatwy sposób pomaga odnaleźć interesujących nas kontrahentów, ich umiejscowienie w hali oraz możliwość sporządzanie notatek ze spotkań – powiedział prezes Ekiel.
 
Innowacyjny produkt zaprezentowała także firma Innovatica. Wprowadziła na rynek tekstylną koszulkę mierzącą EKG oraz przesyłającą dane na serwer, do którego dostęp ma lekarz. Prezes firmy, Bogumił Zięba, zwrócił uwagę, że 2/3 firm z branży IT w Niemczech nie może się rozwijać ze względu na brak kadr IT. – Poprzez CeBIT nasz region mógł się zaprezentować i pozyskać wiele ciekawych i zaawansowanych usług z Zachodu – podsumował.
 
W spotkaniu udział wzięli także Anna Walaszek, współwłaściciel firmy eEngine, oraz Łukasz Jabłoński, dyrektor ds. rozwoju BinarApps.
 
Liki Mobile Solutions
To łódzki software house, który dostarcza innowacyjne rozwiązania informatyczne nie tylko klientom polskim, ale i zagranicznym. Zespół tworzą wykwalifikowani konsultanci, architekci oprogramowania, doświadczeni projektanci i programiści. Firma powstała w 2013 roku, a dziś nad realizacją jej projektów pracuje zespół liczący ponad 30 osób. Wspiera klientów z branż motoryzacyjnej, telekomunikacyjnej, transportowej i logistycznej. Realizuje projekty dla administracji publicznej, a także dla zarządców nieruchomości komercyjnych. Liki Mobile Solutions specjalizuje się w tworzeniu aplikacji mobilnych i webowych, stron internetowych czy dedykowanego oprogramowania. Ma na koncie własne, wdrażane z powodzeniem, produkty informatyczne dla handlu i turystyki (Power Report, Power Consumer, Kiosk4Kids, Vademecum Regionalne).
 
Innovatica
Inovatica to łódzka firma z sektora technologii IT istniejąca od 2008 roku. Jest dostawcą oprogramowania i systemów informatycznych. Aktywna w budowaniu społeczeństwa informacyjnego oferując Dynamiczny System Informacji Pasażerskiej Poloko.pl. Oferuje inteligentne rozwiązania dla miast i regionów oraz nowoczesne technologie dla administracji publicznej.
Firma skupia zgrany zespół absolwentów Politechniki Łódzkiej, który tworzy:
·         Systemy geolokalizacyjne, nawigacyjne oraz mapowe
·         Systemy informacji pasażerskiej, turystycznej i kulturalnej
·         Technologie dla administracji publicznej
·         Usługi doradcze/konsultingowe
·         Usługi hostingu
Ponadto od 2013 roku firma prowadzi prace badawczo-rozwojowe. Efektem prac jest wprowadzenie: tekstylnej koszulki pomiarowej EKG oraz innowacyjnej technologii („know-how”) procesu wytwarzania oprogramowania. Działalność w sferze B+R została doceniona poprzez przyznanie przez Centrum Obsługi Przedsiębiorcy nagrody Mocni w Biznesie 2015.
Rok 2016 również obfitował w szereg innowacyjnych projektów zakończonych sukcesem. W wyniku realizacji prac B+R, firma opracowała i wdrożyła  na lotnisku im. Fryderyka Chopina w Warszawie Platformę Lokalizacji Pasażerów, opartą na rozwiązaniu wykorzystującym beacon’y, sygnał WIFI oraz autorski algorytm wyznaczania trasy. Zdobyte „know-how” umożliwiło również realizację prestiżowego projektu dla stadionu  „PGE Narodowy”.  Dążenie firmy do rozwoju w zakresie innowacyjnych rozwiązań zostało docenione przez Financial Times, Google, Res Publica oraz Visegrad Fund poprzez umieszczenie firmy na liście New Europe 100 – changemakers In central and eastern Europe w kategorii Technology&Innovation.
 
eEngine
Od 10 lat istnieje na rynku, rozwijając się jako firma i twórca zaawansowanych aplikacji webowych oraz dedykowanych sklepów internetowych. Zajmuje się tworzeniem oprogramowania dla biznesu oraz instytucji naukowych. Pracownicy mówią: „eEngine to firma, która stoi na fundamentach wartości. Najlepszym przykładem jest “Podręcznik Dev Knighta” (https://eengine.pl/pl/joinus/podrecznikdevknighta), który opisuje to, w jaki sposób pracujemy, jakimi wartościami kierujemy się na co dzień i czego oczekujemy od naszych pracowników. Dokument ten jest unikalny na skalę ogólnopolską. eEngine wyróżnia się jeszcze jednym, tym kto trzyma ster i zarządza firmą. Tą osobą jest Ania Walaszek, jedna z założycielek firmy i obecnie CEO. Branża IT to świat, w którym dominują mężczyźni. Ania udowadnia, że kobiety również mogą świetnie spełniać się na tym stanowisku i osiągać sukcesy.” – mówią pracownicy.
 
Binar Apps
Binar::Apps to software house zajmujący się rozwojem produktów IT, wykorzystujący najlepsze branżowe standardy do projektowania frontend i backend, tworzenia architektury informatycznej oraz projektowania doświadczeń użytkowników. Spółka od lat z sukcesem współpracuje z klientami zarówno na rynku lokalnym, jak i międzynarodowym, specjalizując się w dostarczaniu kompleksowych rozwiązań dla startupów. W jej portfolio znajdują się zarówno aplikacje stworzone od podstaw, jak i zaawansowane systemy utrzymywane i rozwijane zgodnie z potrzebami klientów.
(al)

Polecane

Obchody Święta Wojska Polskiego

15-08-2017

Członkini zarządu województwa łódzkiego Joanna Skrzydlewska oraz poczet sztandarowy Urzędu...

Czytaj więcej

14 sierpnia - urząd nie pracuje

11-08-2017

W związku z remontem infrastruktury energetycznej w dniu 14 sierpnia...

Czytaj więcej

Pierwsza umowa na rewitalizację obszarową Łodzi

09-08-2017

W środę prezydent Łodzi Hanna Zdanowska i Joanna Skrzydlewska, członek...

Czytaj więcej

Uchwała antysmogowa – konsultacje

04-08-2017

Wszyscy mamy dość życia w smogu, dlatego zachęcamy do konsultacji...

Czytaj więcej

Łódzkie wspiera ZHP

03-08-2017

Samorząd województwa łódzkiego poparł starania Związku Harcerstwa Polskiego w ubieganiu...

Czytaj więcej

Coraz bliżej uchwały antysmogowej

03-08-2017

Rozpoczęły się konsultacje w sprawie tzw. uchwały antysmogowej.  Dokument ma...

Czytaj więcej

Korea Południowa zaprasza przedsiębiorców

03-08-2017

Marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień serdecznie zaprasza do wzięcia udziału...

Czytaj więcej

Hołd oddany Powstańcom

01-08-2017

Łódź i inne miasta regionu uczciły rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego...

Czytaj więcej

594. urodziny Łodzi

01-08-2017

Ponad 250 tys. łodzian i mieszkańców województwa bawiło się w...

Czytaj więcej

Dane kotnaktowe

Urząd Marszałkowski
Województwa Łódzkiego

al. Piłsudskiego 8
90-051 Łódź
NIP: 725-17-08-148
tel. 42 663 30 00
tel. 42 663 33 80
tel. kom. 695 356 594
e-mail: info@lodzkie.pl