facebook
DOŁĄCZ DO NASZEGO NEWSLETTERA I BĄDŹ NA BIEŻĄCO
g -

logo

Menu

Biznes dla Maluchów - warsztaty

15.09.2017
Dzieci coraz wcześniej dokonują samodzielnych wyborów oraz podejmują wiele decyzji, w tym również finansowych. Ważne jest, by robiły to w sposób niezagrażający ich bezpieczeństwu, ale by rozwijały przy tym samodzielność i umacniały wiarę we własne możliwości. W związku z tym Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego proponuje warsztaty z przedsiębiorczości dla dzieci z klas IV-VI szkół podstawowych z Łodzi i województwa łódzkiego. Celem zajęć, które rozpoczną się już w październiku w Centrum Obsługi Przedsiębiorcy w Łodzi oraz w kilku placówkach w województwie, będzie promowanie i kształtowanie przedsiębiorczych postaw wśród dzieci i młodzieży.
 
Dzięki dostosowaniu zajęć do naturalnej w tym wieku aktywności dziecka, młodzi odbiorcy będą z przyjemnością i z zainteresowaniem zdobywać wiedzę. Warsztatowa formuła spotkań pozwoli na uczenie się przez zabawę. Dzieci zostaną zapoznane z pojęciem przedsiębiorczości, dowiedzą się kim jest przedsiębiorca i jak pracuje, poznają nominały, wartość pieniędzy oraz sposoby ich zarabiania. Poruszone zostaną również tematy racjonalnego wydawania oraz oszczędzania pieniędzy. Dzięki temu młody człowiek zostanie wprowadzony w sytuację finansową zarówno pojedynczego człowieka, rodziny, jak i całego przedsiębiorstwa.
 
Dzieci kształtować będą również komunikatywność, kreatywność i odporność na stres. W trakcie realizacji zajęć będą podejmowały działania, które będą wymagały samodzielnego myślenia, kojarzenia i analizy przedstawionej sytuacji finansowej. To umożliwi im zdobycie doświadczenia w zakresie współpracy w zespole oraz radzenia sobie w nowych sytuacjach. W miłej, opartej na zabawie, atmosferze dzieci będą uczyły się podejmowania decyzji wpływających na ich bezpieczeństwo oraz finanse. Jednocześnie znajomość reguł związanych z przedsiębiorczością umożliwi im w przyszłości świadome uczestniczenie w życiu gospodarczym oraz samorealizację.
 
Zajęcia edukacyjne będą prowadzone przez profesjonalnych trenerów z dużym doświadczeniem w pracy z dziećmi. Prowadzący będą dążyć do tego, by warsztaty stały się czasem wykorzystującym potencjał drzemiący w uczestnikach spotkań. Program łódzkich warsztatów obejmuje szereg zagadnień, jest wśród nich przedsiębiorczość w teorii i praktyce. Po wprowadzeniu w tematykę, dzieci będą mogły samodzielnie zająć się wytwarzaniem towarów. Po zabawie przyjdzie czas na ocenę kosztów produkcji i zatrudnienia pracowników. Uczestnicy warsztatów poznają też podstawowe zasady oszczędzania i zarządzania ryzykiem na przykładzie znanych postaci. Zorganizowane zostanie również spotkanie z przedsiębiorcą, który dzięki swojej rozpoznawalności oraz ciekawej formie prowadzonej działalności posłuży jako wzór do naśladowania. Dzieci będą miały szansę porozmawiać o swojej przyszłości i planowaniu ścieżki zawodowej. Na koniec każdego ze spotkań uczestnicy zagrają we wciągającą grę fabularną symulującą działanie przedsiębiorstwa.
 
Zajęcia warsztatowe będą odbywać się w Centrum Obsługi Przedsiębiorcy w Łodzi, przy ul. Moniuszki 7/9. Cykl warsztatów będzie obejmował cztery spotkania. Podczas zajęć planowania jest przerwa cateringowa. Zapisy na warsztaty będą realizowane w dniach 11.09-25.09.2017 r. drogą elektroniczną, poprzez formularz elektroniczny (https://goo.gl/forms/NhMAQvSYcX62S6tX2). O udziale w warsztatach będzie decydowała kolejność zgłoszeń. Liczba miejsc jest ograniczona, warto więc zapisać się w pierwszym dniu naboru – im wcześniej tym lepiej! Po zapełnieniu listy, kolejni uczestnicy zostaną umieszczeni na liście rezerwowej i w pierwszej kolejności zostaną powiadomieni o zwolnionym miejscu. 
 
Do projektu mogą również zgłaszać się szkoły podstawowe Łodzi i województwa łódzkiego, które chciałyby aby spotkanie z zakresu edukacji finansowej odbyło się jej murach. Zgłoszenia przyjmowane są za pośrednictwem formularza (https://goo.gl/forms/SVRQrOMB1QhHJy162).
 
Warsztaty z przedsiębiorczości realizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego stanowią unikalną na rynku edukacyjnym ofertę, która wzbogaca doświadczenia dzieci o wiedzę i umiejętności z zakresu przedsiębiorczości. Każdy rodzic chciałby, żeby jego dziecko było przedsiębiorcze, znało wartość pieniądza i potrafiło planować swoje wydatki. Warto zachęcać dzieci do aktywności i kreatywnego myślenia, a na tym będą bazowały spotkania. By nauczyć dziecko przedsiębiorczości, należy od najmłodszych lat uczyć je planowania, stawiania sobie racjonalnych celów i ich sukcesywnego realizowania. Zapraszamy do udziału w warsztatach, otwórzmy dzieciom drzwi do sukcesu.
mn

Polecane

Sejmikowa ulga – dla płuc i dla seniorów

23-10-2017

Marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień - przy udziale dyr. Regionalnego...

Czytaj więcej

Łódzki Dzień Seniora

23-10-2017

Z okazji Europejskiego Dnia Seniora w Łodzi odbyły się w...

Czytaj więcej

Nowa droga efektem samorządowej współpracy i partnerstwa

22-10-2017

Rodzinnym rajdem rowerowym uczcili wczoraj mieszkańcy Bechcic oficjalne otwarcie wyremontowanej...

Czytaj więcej

Ingres Biskupa Atanazego

21-10-2017

Ingres Atanazego, biskupa łódzkiego i poznańskiego odbył się dzisiaj w...

Czytaj więcej

Dwie rocznice wojewódzkiego szpitala im. Władysława Biegańskiego w…

20-10-2017

W Teatrze im. Stefana Jaracza w Łodzi odbyły się dzisiaj...

Czytaj więcej

Starania o Expo na ostatniej prostej

20-10-2017

Województwo Łódzkie pomaga zabiegać o Expo International 2022 dla Łodzi...

Czytaj więcej

Nowo wybrany biskup u marszałka

19-10-2017

Archimandryta Atanazy – nowo wybrany przez Święty Sobór Biskupów biskup...

Czytaj więcej

Księstwo Łowickie na Widzewie

19-10-2017

Po raz pierwszy przy okazji meczu piłkarskiego region w taki...

Czytaj więcej

Europejski Tydzień Regionów i Miast za nami

19-10-2017

Zakończył się Europejski Tydzień Regionów i Miast. W Brukseli i...

Czytaj więcej

Dane kotnaktowe

Urząd Marszałkowski
Województwa Łódzkiego

al. Piłsudskiego 8
90-051 Łódź
NIP: 725-17-08-148
tel. 42 663 30 00
tel. 42 663 33 80
tel. kom. 695 356 594
e-mail: info@lodzkie.pl