facebook
DOŁĄCZ DO NASZEGO NEWSLETTERA I BĄDŹ NA BIEŻĄCO
g -

logo

Menu

140 mln zł na inwestycje w szpitalach

10.07.2017
Rozstrzygnięty został konkurs Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020. 140 mln zł wsparcia trafi do szpitali w województwie, m.in. w Radomsku i Bełchatowie. Największym beneficjentem będzie Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. M. Kopernika w Łodzi, który zrealizuje dwa wielkie projekty.
 
W ich wyniku spadnie odsetek zapadalności na choroby nowotworowe wśród mieszkańców województwa, a wzrośnie wykrywalność i skuteczność terapii. O planowanych inwestycjach, podczas dzisiejszej konferencji prasowej mówili m.in.: Witold Stępień, Marszałek Województwa Łódzkiego, Joanna Skrzydlewska, Członek Zarządu WŁ i Dariusz Klimczak, Wicemarszałek WŁ.
 
-  Pamiętam, jak osiem lat temu w gronie samorządowców województwa rozmawialiśmy m.in. z parlamentarzystami o wsparciu działań, których celem miało być ograniczenie do minimum chorób nowotworowych na terenie naszego regionu. Do chwili obecnej wiele w tym zakresie udało się już zrobić, a dzisiaj wykonujemy kolejny, duży krok na drodze wykrywalności i skuteczności leczenia tych chorób – powiedział marszałek Witold Stępień.
 
- Cieszę się, że pieniądze przeznaczane na służbę zdrowia w naszym województwie są dobrze zagospodarowywane, a placówki opieki zdrowotnej stale podnoszą poziom swoich usług, oferując nam – pacjentom – coraz skuteczniejsze formy leczenia i terapii. Obok szpitala im. Kopernika dofinansowanie otrzymały jeszcze trzy szpitale: wojewódzki im. Biegańskiego w Łodzi i WSS im. Jana Pawła II-go w Bełchatowie oraz powiatowy szpital w Radomsku – powiedziała Joanna Skrzydlewska.
 
- Te sto milionów przeznaczone na projekty inwestycyjne w łódzkim szpitalu im. Kopernika i dofinansowanie projektów w szpitalach wojewódzkich (im. Biegańskiego w Łodzi i WSS w Bełchatowie) potwierdzają dobre przygotowanie się szpitali podległych samorządowi województwa do aplikowania po unijne środki. Mieszkańcy regionu mogą dzięki temu liczyć na coraz lepszą jakość usług świadczonych przez nasze placówki – powiedział wicemarszałek Dariusz Klimczak.
 
Pod koniec ubiegłego roku Instytucja Zarządzająca RPO WŁ ogłosiła nabór wniosków dla projektów dotyczących lecznictwa szpitalnego. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Do urzędu marszałkowskiego wpłynęły 33 wnioski, z których 20 pozytywnie przeszło ocenę formalną. Pięć z nich wybrano do dofinansowania, a 13 znalazło się na liście rezerwowej. Przedsięwzięcia przygotowane przez szpital im. M. Kopernika w Łodzi zostały bardzo wysoko ocenione przez ekspertów i w efekcie znalazły się na liście wybranych do wsparcia otrzymując łącznie ponad 100 mln zł dotacji (wartość projektów to łącznie 120 mln zł). Wysoko też oceniono projekt szpitala im. Biegańskiego (wartość projektu – 17,9 mln zł) i szpitala im. Jana Pawła II-go w Bełchatowie (wartość projektu – 31,4 mln zł).
 
GS

Polecane

Dotacje dla policjantów i strażaków

26-07-2017

- Cieszymy się, że możemy inwestować w bezpieczeństwo mieszkańców regionu...

Czytaj więcej

Kanalizacja i drogi dla regionu

25-07-2017

Nowa droga w Popowie koło Pęczniewa prowadząca do zbiornika Jeziorsko...

Czytaj więcej

Piątkowska gotowa

25-07-2017

Ulica Piątkowska w Zgierzu jest jedną z kluczowych arterii dla...

Czytaj więcej

Skansen w Nagawkach promuje łódzkie

25-07-2017

Marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień wręczył Marii Sadzewicz – Nowak...

Czytaj więcej

85-lecie Amatorskiego Zespołu Regionalnego im. Wł. Reymonta

24-07-2017

Marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień i przewodniczący Sejmiku Województwa Łódzkiego...

Czytaj więcej

ŁKĄ w stronę Radomska

22-07-2017

Dzisiaj rano z Dworca Fabrycznego wyruszyli uczestnicy kolejnej, piątej już...

Czytaj więcej

5 mln zł dla przedsiębiorczych

21-07-2017

Lokalna Grupa Działania „PRYM” działająca na obszarach wiejskich części powiatów:...

Czytaj więcej

Z Ambasadorem Republiki Korei w Warszawie

21-07-2017

Głównym tematem wczorajszego spotkania marszałka WŁ Witolda Stępnia z Ambasadorem...

Czytaj więcej

Poczuj radość z pomagania

20-07-2017

130 uczestników przebywających w „Nadwarciańskim Grodzie” w Załęczu Wielkim na...

Czytaj więcej

Dane kotnaktowe

Urząd Marszałkowski
Województwa Łódzkiego

al. Piłsudskiego 8
90-051 Łódź
NIP: 725-17-08-148
tel. 42 663 30 00
tel. 42 663 33 80
tel. kom. 695 356 594
e-mail: info@lodzkie.pl