Piłkarscy mistrzowie z orlików

wtorek, 18 października 2016
W Buczku oraz Czestkowie w powiecie łaskim 16 drużyn żeńskich i męskich rywalizowało o miano najlepszych w tegorocznej edycji Orlikowej Ligi Mistrzów.

W kategorii szkół podstawowych wśród dziewcząt najlepsze okazały się gospodynie z Zespołu Szkół w Buczku, które w finale pokonały reprezentantki ze SP nr 1 w Opocznie 3:1. Na trzecim miejscu turniej zakończyły piłkarki z SP nr 4 w Łęczycy oraz SP nr 1 w Wieruszowie.

Bohaterami w tej kategorii wiekowej wśród chłopców zostali młodzi skierniewiczanie ze szkoły podstawowej nr 9. W decydującym meczu wygrali z drużyną Orlika przy XXVI LO w Łodzi 5:0. Miejsca na podium zajęli piłkarze SP w Drzewicy oraz SP nr 1 w Wieruszowie.

Bardzo emocjonujące mecze stoczyli gimnazjaliści. W finale dziewcząt drużyna gimnazjum nr 3 ze Zgierza pokonała 3:2 ekipę Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świnicach Warckich (powiat łęczycki). Trzecie miejsca zajęły drużyny Zespołów Szkół w Ujeździe oraz Żelechlinku. Wśród chłopców najlepsi okazali się piłkarze Team Orlik LO w Łęczycy. Srebrne medale wywalczyli reprezentanci gimnazjum z Uniejowa, a trzecie Zespołu Szkół w Ujeździe i gimnazjum nr 1 w Wieruszowie.